Yönlendirmeye geçin
Pampers® Prima® Sevgi, Uyku & Oyun
Arama


Türkiye

pamperspampers

Hamilelik Takvimi Hafta 34

2   yorum yapan kişiler
bu makaleye
 
51
 
2
Social Sharing

Bebeğiniz
Bebeğinizin gelişmesi ile ilgili geçen hafta neler olduğunu kontrol edin. Düşüşü yapmak. Eğer bebeğiniz erkek ise, hayaları karnından skrotumuna inmektedir. Seyrek olarak testiküllerden biri veya ikisi ... daha fazla bilgi

Hamileliğiniz
Vakit geldi mi? Sadece birkaç hafta kalmışken, doğum belirtilerini bilmekte fayda vardır. Doğum her kadın için farklıdır, fakat en sık görülen semptomlar... daha fazla bilgi


Bebeginiz

Bebeginizin gelismesi ile ilgili neler oldugunu kontrol edin.

Düsüsü yapmak. Eger bebeginiz erkek ise, hayalari karnindan skrotumuna inmektedir. Seyrek olarak testiküllerden biri veya ikisi dogumdan önce olmasi gereken pozisyonu almazlar. Bu durumda, bebeginizin testikülleri muhtemelen birinci dogum gününden önce asagi inecektir. Eger bebeginizin skrotumu dogumdan sonra büyük gibi görünüyorsa endiselenmeyin, sisme ekstra sividan dolayidir ve dogumdan bir iki hafta sonra kaybolur.

Bosluk yok. Bebeginiz artik daha az hareket etmektedir ve bu daha çok yerinin sikisikligindan dolayidir. Tabi ki simdi bu kadar büyük oldugu için bir türlü yerlesemiyormus gibi durabilir (yaklasik 2 Kg - ve yaklasik 46 cm – boyda), artik en ufak bir hareketi bile hissedebilirsiniz. Gerçekten de bebeginiz tam rahim duvarina dayandigi için, hangi vücut kismini hissettiginizi artik tahmin edebiliyorsunuzdur (ayak?, dirsek?, kol?).

Bebek mavisi. "Simdi gözlerim ne renk tahmin edebilir misin?" Bebeginizin ileride gözlerinin ne renk olacagindan bagimsiz olarak simdiki renkleri mavidir. Gözlerindeki pigmentasyon süreci, dogumdan sonra bir kaç hafta isiga maruz kalmadikça tamamlanmayacaktir. Nihai göz rengi yillarca kesin olarak belli olmayabilir.


Tabanimizda tamam

Bu bebegin kendine has ayak izi hali hazirda gelismistir ve ayak parmaklari (1) ve topugu yerli yerindedir. Bu minicik ayak parmaklari muhtemelen oynasmaktadir.


hamileliginiz

Vakit geldi mi? Sadece birkaç hafta kalmışken, doğum belirtilerini bilmekte fayda vardır. Doğum her kadın için farklıdır, fakat en sık görülen semptomlar araları giderek kısalan düzenli kasılmalar, sırtın alt kısmında olan ağrı ile birlikte özel günlerdekine benzer kramplar, suyun boşalması (amniyotik sıvının boşalması), kanlı mukus gelmesidir ki, bu serviksin açılmaya başladığını gösterir.

Bu semptomlardan herhangi birinin bulunması muhakkak doğumun başladığı anlamına gelmez. Bu belirtiler doğumu yapmanızdan günler hatta haftalar önce ortaya çıkabilir. Bırakın buna doktorunuz karar versin. Eğer bu semptomlardan herhangi biri ile karşılaşırsanız muhakkak onu arayın.

Doğum planınızı kesinleştirmek. Büyük bir ihtimalle doğumunuzun nasıl olacağı hakkında düşünmüş ve bazı araştırmalar yapmışsınızdır - hangi aile fertlerinin olacağı, ağrı kesici ilaçlar isteyip istemediğiniz, vs. Muhtemelen isteklerinizi doktorunuz ile de konuşmuş olabilirsiniz. Bu dönemde doğum planlarınızı kesinleştirmeli ve doktorunuzla da hem fikir olduğunuzdan emin olmalısınız

Uzmanlardan. Göğüsleriniz büyürken gerilen deri kaşıntı yapabilir. Dr. Elaine Zwelling "Onlara sizi rahatlatacak kokusuz bir krem sürmeyi deneyebilirsiniz," tavsiyesinde bulunuyor, "E vitamini merhemi, kakao yağı, veya saf hale getirilmiş lanolin balsamı işe yarayacaktır." Dr. Zwelling ve Dr. Thornton'dan 
Social Sharing
 
2

Üye yorumları


haftaları video olarak görmek istiyorum
pamperspampers

Prima Dünyası Forumları

Bir soru sorun, tavsiye paylaşın, ya da sadece dinleyin. Prima Dünyası ebeveynlik hakkında daha fazla şey öğrenmeniz için sizi destekler. Sohbete katılın!
pampers pampers
Tüm forumlara ve sohbetlere göz atın

Ayrıca ilginizi çekebilir

pamperspampers

Pişiğe karşı güvenilir koruma, üstelik hesaplı fiyata!

Hakkında: Prima Kuru ve Hesaplı
Prima Kuru ve Hesaplı