Yönlendirmeye geçin
Pampers® Prima® Sevgi, Uyku & Oyun
Arama


Türkiye

pamperspampers

Uzman S&C
Bir bebeğin kafasının yüzde ellilik değer içinde olması ne demektir?

0   yorum yapan kişiler
bu makaleye
 
3
 
0
Social Sharing

Soru


Doktor, bebeğinizin kafasını inceleyip size ölçüsünün yüzde ellilik değer içinde olduğunu bildirirse bu ne anlama gelmektedir?

Cevap


Bu yüzdelik değerler çocuğunuzun aynı yaş grubundaki diğer çocuklar ile nasıl mukayese ettiğini göstermek içindir. Bu nedenle bebeğinizin kafası yüzde ellilik değerin içindeyse bu demektir ki çocukların yüzde ellisinin kafası onunkinden büyük ve yüzde ellisininki de küçüktür. Herhangi bir ölçümün yüzdelik değeri - bu ister kafa ölçüsü olsun isterse boy uzunluğu veya kilo - sadece zaman içinde mukayese edilirse anlamlı olabilir.Eğer bir bebeğin kafa büyüklüğü hayatının iki yılı içerisinde yüzde ellilik değer içindeyse, bu normal büyüyor demektedir, eğer bu ölçüm daha düşük bir değere iner veya daha yukarı çıkarsa o takdirde endişelenilmesi gerekebilir. Eminim bebeğiniz bir çok şeyde ortalamanın üzerindedir fakat gerçekten de kafasının büyüklüğü ortalama değerdedir. Emin olun ki ne kadar akıllı olduğu ile bunun ilgisi yoktur.
 
Social Sharing
 
0

Üye yorumları

kafa yapısı
mrb benim bebeğimin kafa yapısı bır hafta önden gidiyormuş 18.4 günlüğüz ama ultrosonda 19.4 gun ola..
pamperspampers

Prima Dünyası Forumları

Bir soru sorun, tavsiye paylaşın, ya da sadece dinleyin. Prima Dünyası ebeveynlik hakkında daha fazla şey öğrenmeniz için sizi destekler. Sohbete katılın!
pampers pampers
Tüm forumlara ve sohbetlere göz atın

Ayrıca ilginizi çekebilir

pamperspampers

Pişiğe karşı güvenilir koruma, üstelik hesaplı fiyata!

Hakkında: Prima Kuru ve Hesaplı
Prima Kuru ve Hesaplı