Yönlendirmeye geçin
Pampers® Prima® Sevgi, Uyku & Oyun
Arama


Türkiye

pamperspampers

Hamilelik Takvimi Hafta 37

0   yorum yapan kişiler
bu makaleye
 
118
 
0
Social Sharing

Bebeğiniz
Bebeğinizin gelişmesi ile ilgili olarak geçen hafta neler olduğunu kontrol ediniz. Ölçümler. "Her gün biraz daha kilo almak benim o büyük güne hazır olmamı sağlıyor." ... daha fazla bilgi

Hamileliğiniz
Ödün. Tabii ki, bebeğin aşağıya inmesi hem iyi hem de kötüdür. İyi haber, daha rahat nefes alabiliyor olmanızdır. Kötü haber ise... daha fazla bilgi


Bebeğiniz

Bebeginizin gelismesi ile ilgili olarak neler oldugunu kontrol ediniz.

Ölçümler. "Her gün biraz daha kilo almak benim büyük güne hazir olmami sagliyor." Bebeginizin boyunun 50 cm'den fazla olmasi ihtimali vardir ve agirligi 2.7 ile 3 kg arasindadir ve dogumda olacagi agirliga yaklasmaktadir. Bu son haftalar önemlidir aslinda, her gün hala daha bebeginiz 15 gram yag kazanmaktadir, bu yag onun vücut isisini düzenlemesine ve dengeli kan seker orani tutmasina yardimci olmaktadir. Beyin ve onun içinde bulundugu kafatasi büyümeye devam etmektedir.

Asagi inis. Bu günlerde bebeginizi daha asagida mi tasiyorsunuz? Onun sanki pelvisinize indigini hissetmektesiniz - ve belki de inmistir. Bu düsüs, angajman adi alir ve bebeginiz dogmadan bir kaç hafta önce gerçeklesebilir. Bu yeni daha asagida konumlanma, sizin sikismis akcigerleriniz ve diyaframinizdan baskinin bir kismini alir ve nefes almanizi biraz daha kolaylastirir.


Sevgililer Günü

Bu renkli Doppler imaji kalpten akmakta olan kani göstermekte (3). Kalbe ulasan uzanan ve oradan saga giden uzun kemer aorta'dir (2). Kafaya dogru uzanan iki dal kartoid arterlerdir (1). Bu tür imajlar doktorlarin kalp problemlerini dogumdan önce belirlemelerini saglar.


Hamileliğiniz

Ödün. Tabii ki, bebeğin aşağıya inmesi hem iyi hem de kötüdür. İyi haber, daha rahat nefes alabiliyor olmanızdır. Kötü haber ise, alt karın kısmınızda ve pelvisinizde daha fazla baskı hissediyor olmanızdır. Ayrıca, bebeğin inmesiyle yerçekimi merkeziniz değişir, böylece biraz daha sakarlaşabilirsiniz.

Eğer bebeğiniz ters pozisyondaysa (ayaklar veya kıç aşağıda ise), doktorunuz onu döndürmeyi teklif edecektir. . Eğer bu işe yaramazsa jinekoloğunuz size Sezaryen ile doğum ihtimalinden söz edecektir.

Çantayı hazır edin! Hastane için çantanızı hazırladınız mı? Sadece bebeklerin yüzde 5'i hesaplanan doğum günlerinde doğarlar, onun için bebeğinizin erken gelmesi ihtimalini göz önüne alıp çantanızı hazırlayın.

Önemli şeylere öncelik verin; unutmayın, bütün götürdüklerinizi bebek için gelen eşyalarla birlikte geri taşımak zorunda kalacaksınız. Rahat bir gecelik veya pijama (iyi bir tane getirmeyin - lekelenebilir), rahat bir elbise, kaymayan terlikler veya çoraplar, iyi uyan bir emzirme sutyeni, tuvalet malzemesi, ve hem sizin hem de bebek için eve gidiş giysileri.

Yanınıza almamanız gereken şeyler? Mücevher, kredi kartları, ve cüzdanınız. Fakat yanınızda bir kimlik, sağlık karneniz, ve gazete ve yiyecek için bozuk para getirin. Ayrıca haberi paylaşmak isteyeceğiniz kişilerin bir telefon listesini de yapmak isteyebilirsiniz.

Babalar: Fotoğraf makinenizi unutmayın, yedek pilleri de. Ayrıca kendiniz için fazladan giysiler ve tuvalet malzemesi de almayı unutmayın. Doğum uzun sürebilir, ve arada temiz giysilere ihtiyacınız olabilir.

Çanta hazırlığı konusunda daha fazla tavsiye için bakınız

Uzmanlardan. Eğer hala bebeğiniz için giysi depolamadıysanız, bu dönemde başlayabilirsiniz. Dr. Suzanne Dixon "Bebek giysileri alırken, kolay giydirebilmek için geniş baş geçme yeri olanları tercih ediniz," diye tavsiye ediyor. "Ayrıca, üzerinde dekoratif nesneler ve/veya büzme ipleri olan giysilerden uzak durun, bunların hepsi boğulma tehlikesi yaratabilir." Bebek takımı temellerinin listesi ve Dr. Dixon ve Dr. Thornton'dan daha detaylı güvenlik önerileri için, . 
Social Sharing
 
0

Üye yorumları

pamperspampers

Prima Dünyası Forumları

Bir soru sorun, tavsiye paylaşın, ya da sadece dinleyin. Prima Dünyası ebeveynlik hakkında daha fazla şey öğrenmeniz için sizi destekler. Sohbete katılın!
pampers pampers
Tüm forumlara ve sohbetlere göz atın

Ayrıca ilginizi çekebilir

pamperspampers

Prima Hassas Ciltler için

Hakkında: Prima Hassas Ciltler için
Prima Hassas Ciltler için