Hamilelik

Doğum ve hayat için gerekli beceriler

Doğumda kendi kendine yardım teknikleri - “İrade gücüyle zorlukları yenme” lafını hepimiz duymuşuzdur. İşte bu güç, doğum yaparken bilhassa işe yarar. Sancı süresince acıya katlanmanın veya panikle baş etmenin

Devamını oku


Doğum refakatçisinin rolü

Doğuma girmek ayrıcalık ister! Sizinle doğuma girecek kişi, yeni bir hayatın başlangıcına tanık olduğu için gurur duymalıdır. Ama orada olma sebebi nezaketten çok daha fazla anlam içerir!

Devamını oku


Erken ve düzenli doğum öncesi bakım neden gerekli

Doğum öncesi bakım doğum için çok önemlidir. Bu dönemde neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgileri makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Devamını oku


Gebelik duyurusu: Annem mutluluktan ağladı

Bir bebeğim olacağı haberini özel bir şekilde duymayı en çok annem hak ediyordu...

Devamını oku


Hastane çantası kontrol listesi

Heyecan dorukta! Doğuma az kaldı. Her an doğum gerçekleşebilir. Bunun için doğum için hastanede lazım olacakları hazırladınız mı? Peki, hastane çantanızın içinde neler olmalı? Listeyi bir kontrol edelim.

Devamını oku


Emzirme hakkında yanlış bilinenler

Muhtemelen emzirme konusunda bilgi bombardımanına tutuldunuz; bazısı size iyi geldi, bazısı endişelendirdi ve belki de bir kısmı tamamen yanlıştı. Bu yanlış yönlendirmelere izin verip vermemek sizin elinizde...

Devamını oku


Doğumun başladığını nasıl bilebilirim?

Bebeğinizin gelişine çok az kaldı. Bu dönemde panik yapabilir ve sancı geleceği için her an tetikte olabilirsiniz? Bu dönem için neler yapmanız gerektiğini makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Devamını oku