Hamilelik

Hamilelik

Doğum refakatçisinin rolü

Doğuma girmek ayrıcalık ister! Sizinle doğuma girecek kişi, yeni bir hayatın başlangıcına tanık olduğu için gurur duymalıdır. Ama orada olma sebebi nezaketten çok daha fazla anlam içerir!

Devamını oku

Doğum ve hayat için gerekli beceriler

Doğumda kendi kendine yardım teknikleri - “İrade gücüyle zorlukları yenme” lafını hepimiz duymuşuzdur. İşte bu güç, doğum yaparken bilhassa işe yarar. Sancı süresince acıya katlanmanın veya panikle baş etmenin

Devamını oku

Hastane çantası kontrol listesi

Heyecan dorukta! Doğuma az kaldı. Her an doğum gerçekleşebilir. Bunun için hastane çantanız hazırda mı? Peki içinde neler olmalı? Listeyi bir kontrol edelim.

Devamını oku

Erken ve düzenli doğum öncesi bakım neden gerekli

Doğum öncesi bakım doğum için çok önemlidir. Bu dönemde neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgileri makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Devamını oku

Gebelik duyurusu: Annem mutluluktan ağladı

Bir bebeğim olacağı haberini özel bir şekilde duymayı en çok annem hak ediyordu...

Devamını oku

Bebeğiniz büyük güne nasıl hazırlanıyor?

Bebeğiniz doğuma hazırlanırken geçirdiği evreler hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı hemen okuyun.

Devamını oku

Kendinizi şımartın

Doğumdan önce size enerji vermesi için kuaföre gidebilirsiniz, hatta belki makyaj bile yaptırabilirsiniz. Düşünceleriniz yeni doğacak muhteşem bebeğinize odaklanmadan önce bu fırsatı değerlendirin!

Devamını oku

Çoklu gebelik: Ne beklemeli?

İkiz, hatta üçüz ya da dördüz bebeklere mi gebesiniz? Demek ki sevmek için birden fazla bebeğiniz olacak. Sizi neler bekliyor bilmek istemez misiniz?

Devamını oku

Sadece test mi ediyor yoksa gerçek mi?

Alıştırma kasılmalarıyla gerçek doğumun başlaması arasındaki farkı nasıl anlarsınız? Farklılıklar çoğunlukla sıklık, yoğunluk ve sürededir.

Devamını oku

Hamileliğinizde size kim bakacak?

Doğum öncesi bakımı, istediğiniz doğum şekli ve doğum süresince ağrının üstesinden nasıl geleceğinizle ilgili bazı kararlar vermeniz gerekiyor.

Devamını oku