Doğum refakatçisinin rolü

Doğuma girmek ayrıcalık ister! Sizinle doğuma girecek kişi, yeni bir hayatın başlangıcına tanık olduğu için gurur duymalıdır. Ama orada olma sebebi nezaketten çok daha fazla anlam içerir!

Devamını oku


Doğum ve hayat için gerekli beceriler

Doğumda kendi kendine yardım teknikleri - “İrade gücüyle zorlukları yenme” lafını hepimiz duymuşuzdur. İşte bu güç, doğum yaparken bilhassa işe yarar. Sancı süresince acıya katlanmanın veya panikle baş etmenin

Devamını oku


Erken ve düzenli doğum öncesi bakım neden gerekli

Doğum öncesi bakım doğum için çok önemlidir. Bu dönemde neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgileri makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Devamını oku


Hastane çantası kontrol listesi

Heyecan dorukta! Doğuma az kaldı. Her an doğum gerçekleşebilir. Bunun için hastane çantanız hazırda mı? Peki içinde neler olmalı? Listeyi bir kontrol edelim.

Devamını oku


Doğum seçenekleri

Bebeğinizin doğumu için yaptığınız planlar onun ne zaman geleceğini etkilemez. Tüm planlarınız bir anda değişebilir. Doğum seçenekleri ile ilgili makalemizi okuyun.

Devamını oku


Doğumun başladığını nasıl bilebilirim?

Bebeğinizin gelişine çok az kaldı. Bu dönemde panik yapabilir ve sancı geleceği için her an tetikte olabilirsiniz? Bu dönem için neler yapmanız gerektiğini makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Devamını oku


Her şey hazır

Doğuma çok az kaldı? Bu deneyimi yaşamaya hazır mısınız? Bu dönemde neler hissedeceksiniz? Bunun için makalemizi okuyun.

Devamını oku


Bebeğiniz büyük güne nasıl hazırlanıyor?

Bebeğiniz doğuma hazırlanırken geçirdiği evreler hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı hemen okuyun.

Devamını oku


Doğum öncesi derslerinden ne beklemelisiniz?

Her kurs elbette aynı değildir ama tümü doğumun evreleri, doğum yöntemleri, gerek hamilelikte gerek doğumda ağrıyla başa çıkma teknikleri gibi önemli konuları içerirler.

Devamını oku


Doğum öncesi karneniz

Pek çok kişinin doğum dersleriyle ilgili düşüncesi ve bilgisi, filmlerde gördüğü kimi zaman son derece komik olan sahnelerle sınırlıdır.Fakat önyargılarınızın sizi esir almasına izin vermeyin.

Devamını oku


Doğum planınızı nasıl yazmalısınız?

Doğum planınızı not alın - Önünüzdeki birkaç haftanın en önemli işlerinden biri doğumla ilgili düşüncelerinizi, umutlarınızı ve dileklerinizi bir yere not almanızdır. Büyük günde ortaya çıkacak hislerinizle

Devamını oku


Basa cikabilecek miyim

Babanın korkuları - Doğum, doğum refakatçisi olan baba için de göz korkutucu bir deneyimdir. Kasılmalarla ve ortaya çıkabilecek sorunlarla nasıl başa çıkacağınızı önceden oturup etraflıca konuşmanız gerekir.

Devamını oku


Hamileliğinizde size kim bakacak?

Doğum öncesi bakımı, istediğiniz doğum şekli ve doğum süresince ağrının üstesinden nasıl geleceğinizle ilgili bazı kararlar vermeniz gerekiyor.

Devamını oku


Sadece test mi ediyor yoksa gerçek mi?

Alıştırma kasılmalarıyla gerçek doğumun başlaması arasındaki farkı nasıl anlarsınız? Farklılıklar çoğunlukla sıklık, yoğunluk ve sürededir.

Devamını oku


Kendinizi şımartın

Doğumdan önce size enerji vermesi için kuaföre gidebilirsiniz, hatta belki makyaj bile yaptırabilirsiniz. Düşünceleriniz yeni doğacak muhteşem bebeğinize odaklanmadan önce bu fırsatı değerlendirin!

Devamını oku


Tıbbi Hamilelik Ekibi

Sancılarınız süresince ve doğumunuzda yanınızda hastane kadrosundan kimler bulunacak ve görevleri ne olacak?

Devamını oku


Kitapta yazıldığı gibi değil

Doğum öncesi dönem nasıldır? Bu dönemde hangi aşamalar vardır. Bunları öğrenmek için makalemizi okuyun.

Devamını oku


Fetüsün üçüncü üç ayı: Üçüncü üç aylık dönem ultrasonu zamanı

Şu anda kendinizi gerçekten hamile hissediyorsunuz ve bu sık sık kendinizi biraz rahatsız hissetmek anlamına geliyor. Egzersiz, uyku ve gevşeme kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Üçüncü üç aylık

Devamını oku


Ebeveynlik - Gelecek için ebeveynlik planları

Gebelik plan yapma zamanı. Bakıcıdan hastane çantasına kadar her şeyi planlamalısınız. Ama planlamayı unutmamanız gereken bir şey daha var. Siz ve eşiniz nasıl birer anne-baba olacaksınız, aile rolleriniz nasıl

Devamını oku