Doğuma hazırlık

Doğuma hazırlıkta dikkat edilmesi gerekenler...

Devamını oku

Lohusalık sonrası: Bebeğin gelişi ve lohusa eğitimi

Bebeğinizi doğurma heyecanı ve zorluğundan sonra şimdi vücudunuzun iyileşme zamanıdır. Bunun ne kadar süreceği birçok faktöre bağlıdır. İyileşme süreci ile ilgili daha fazla bilgi alın.

Devamını oku

Doğum ve hayat için gerekli beceriler

Doğumda kendi kendine yardım teknikleri - “İrade gücüyle zorlukları yenme” lafını hepimiz duymuşuzdur. İşte bu güç, doğum yaparken bilhassa işe yarar. Sancı süresince acıya katlanmanın veya panikle baş etmenin

Devamını oku

Hastane çantası kontrol listesi

Heyecan dorukta! Doğuma az kaldı. Her an doğum gerçekleşebilir. Bunun için doğum için hastanede lazım olacakları hazırladınız mı? Peki, hastane çantanızın içinde neler olmalı? Listeyi bir kontrol edelim.

Devamını oku

Doğum refakatçisinin rolü

Doğuma girmek ayrıcalık ister! Sizinle doğuma girecek kişi, yeni bir hayatın başlangıcına tanık olduğu için gurur duymalıdır. Ama orada olma sebebi nezaketten çok daha fazla anlam içerir!

Devamını oku

Erken ve düzenli doğum öncesi bakım neden gerekli

Doğum öncesi bakım doğum için çok önemlidir. Bu dönemde neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgileri makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Devamını oku

Fetüsün üçüncü üç ayı: Ultrason zamanı

Şu anda kendinizi gerçekten hamile hissediyorsunuz ve bu sık sık kendinizi biraz rahatsız hissetmek anlamına geliyor. Egzersiz, uyku ve gevşeme kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Üçüncü üç aylık

Devamını oku

Doğal yollarla doğum - hamilelikte beslenme

Dolu bir mideyle doğuma gidilmez, ancak yeni araştırmalar doğum esnasında aç kalmayı da önermiyor. Şu durumda doğum esnasında atıştıracak bir şeyler bulundurmakta fayda var. Gebelikte beslenme her aşamada

Devamını oku

Doğumun başladığını nasıl bilebilirim?

Bebeğinizin gelişine çok az kaldı. Bu dönemde panik yapabilir ve sancı geleceği için her an tetikte olabilirsiniz? Bu dönem için neler yapmanız gerektiğini makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Devamını oku

Başa çıkabilecek miyim?

Babanın korkuları - Doğum, doğum refakatçisi olan baba için de göz korkutucu bir deneyimdir. Doğum öncesi belirtiler; kasılmalar ve bunlarla ilgili ortaya çıkabilecek sorunlar ile nasıl başa çıkacağınızı

Devamını oku

Hatıraları canlı tutmak: İlerisi için günlükler ve doğum günü hatırası

Doğum zamanından önce hatıraları yakalamak ve hafızada tutmak için nasıl hazırlanabilirsiniz? Keşfedin!

Devamını oku

Gebelikte beden sağlığı ve doğum öncesi egzersiz

Egzersiz yapmak hamilelikte beslenme konusu kadar önemlidir; halet-i ruhiyenizi iyileştirir, gebeliğin neden olduğu bedensel rahatsızlık duygusunu azaltır, doğum esnasında ihtiyaç duyacağınız kasları

Devamını oku

Doğum öncesi derslerinden ne beklemelisiniz?

Her kurs elbette aynı değildir ama tümü doğum öncesi belirtiler, doğumun evreleri, doğum yöntemleri, gerek hamilelikte gerek doğumda ağrıyla başa çıkma teknikleri gibi önemli konuları içerirler.

Devamını oku

Doğum planınızı nasıl yazmalısınız?

Doğum planınızı not alın - Önünüzdeki birkaç haftanın en önemli işlerinden biri doğumla ilgili düşüncelerinizi, umutlarınızı ve dileklerinizi bir yere not almanızdır. Büyük günde ortaya çıkacak hislerinizle

Devamını oku

Doğum için hastanede anne adayına lazım olacaklar

Büyük gün boyunca size kim yardım edecek? Her doğum vakasının etrafında bir dolu insan olur, bu yüzden size destek olacak doktor, ebe ve hemşire ekibinizi önceden tanımanız önemlidir.

Devamını oku

Hamileliğinizde size kim bakacak?

Doğum öncesi bakımı, istediğiniz doğum şekli ve doğum süresince ağrının üstesinden nasıl geleceğinizle ilgili bazı kararlar vermeniz gerekiyor.

Devamını oku

Doğum öncesi karneniz

Pek çok kişinin doğum dersleriyle ilgili düşüncesi ve bilgisi, filmlerde gördüğü kimi zaman son derece komik olan sahnelerle sınırlıdır. Fakat önyargılarınızın sizi esir almasına izin vermeyin.

Devamını oku

Sadece test mi ediyor yoksa gerçek mi?

Alıştırma kasılmalarıyla gerçek doğumun başlaması arasındaki farkı nasıl anlarsınız? Farklılıklar çoğunlukla sıklık, yoğunluk ve sürededir.

Devamını oku