Dışarıda yemek: bebeğinizle restoranda yemek

Dışarıda yemek: bebeğinizle restoranda yemek

Bebeğimiz bir yaşını henüz doldurmuşken eşimle ben, gebelik öncesi en sevdiğimiz restoranlardan birine gitme zamanı geldiğine karar verdik. Ben şahsen bebeği götürelim bakalım ne olacak türde bir adamım, ama eşim kızımızın tepesinin atacağını, bizim de korkunç şekilde utanacağımız konusunda çok endişeleniyordu.

Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş

İlk çıkışımız tam da eşimin korktuğu gibi bir felaketti. Ters gidebilecek her şey ters gitti. Bir kere daha deneyecek cesareti bulmamız bir buçuk ay aldı. Ve bu denememizde bir planımız vardı (önerilerimiz için aşağıya bakın). Doğal olarak eşim de ben de dışarıda yemek yemenin heyecanlı dünyasına atıldığımız bu macera konusunda biraz endişeliydik. Kızımız yine bizi hayal kırıklığına uğratmadı, bir bardak suyu devirdi ve garsonumuzun düşünceli davranarak getirdiği pastel boyalardan kocaman bir ısırık aldı. Ama sonuçta yakındaki bir masada oturan bir çift ne kadar uslu bir çocuğumuz olduğu konusunda iltifat edince dikkatle yaptığımız planın işe yaradığını anladık.

Nereye gidileceği seçmek

  • Bebeğinizin böylesi bir ortamı sevdiğinden emin değilseniz kalabalık, gürültülü yerlerden uzak durun.
  • Bebek alınıp alınmadığını öğrenmek ve restoranda yeterince mama sandalyesi bulunduğundan emin olmak için önceden telefon edin.
  • Rahat olun. Boğa için kırmızı bayrak neyse beyaz masa örtüleri ve kristal şarap bardakları da bebekler için odur.

Restoranda

  • Çıkışın yakınında oturun. Huzursuz bir bebeği hızla restorandan çıkarmanız gerekebilir.
  • Bebeğiniz sizinle birlikte yiyecekse onun yemeğini ve biri (ya da ikisi) kendini yerde bulursa diye birkaç ekstra kaşık getirmeyi unutmayın.
  • Bebeğiniz yürüyorsa diğer masalardaki insanların ziyaret edilmek istediklerinden mutlak surette emin olmadıkça diğer masaları ziyaret etmesine izin vermeyin. Sizin için şirin, ama başkaları için can sıkıcı olabilir. Ayrıca başıboş dolaşan (ve emekleyen) bebekler, garsonlar için bir takılıp düşme tehlikesi arz eder.
  • Bebeğinizi kucağınızda tutuyorsanız çok ama çok dikkatli olun. Bebekler, restoranlar hakkında bir altıncı hisle doğar. En sıcak ve en keskin ne varsa ve döküldüğünde en çok pisliğe ne neden olacaksa ona saldıracaklardır.
  • Restoran personelinin genellikle bebeğinizi eğlendirecek vakti yoktur. Yapacak başka işleri vardır.
  • Aniden ayrılmak zorunda kalırsanız mahcup olmayın. Bebekler ağlar, sinirler, hastalanır.
  • Bebeğinizin uyku zamanında evde olmaya çalışın. Yeni bir mekânda olmak yeterince streslidir.

Bebeğiniz için nelerin uygun olduğuna bakın ve ona göre planınızı ayarlayın. Son olarak ilk dışarıda yemeğinizi denemeye yetecek kadar cesur olarak bu deneyimi nasıl iyileştireceğinizi öğreneceksiniz.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!