Bebeğin uykusuna yardımcı En İyi Üç İpucu

Bebeğin uykusuna yardımcı En İyi Üç İpucu

Her yeni ebeveynin bildiği gibi bırakın iyi bir gece uykusunu, bebeğinizi yatağa sokmak bile çok zorlu bir iş olabilir. Uyurken bebeğinizi güvende tutmak için şu ipuçlarını takip edin.

1. Yumuşak yerine serti tercih edin

Bebeğiniz, sert bir şilte üzerinde uyumalıdır. Ayrıca bebeğinizin beşiğinden boğulma riskini artıracak yastıkları ve pelüş oyuncakları da çıkarmanız gerekir. Bebeğiniz bir bebek taşıyıcıda veya bebek arabasında uykuya dalmışsa en kısa zamanda sert bir yüzeye alın.

2. Bebeğinizi serin tutun

Uyku zamanından önce oda sıcaklığına göre kendi giydiklerinizden bir kattan fazla olmayacak şekilde giydirin. Terleme, ıslak saçlar, kızarmış yanaklar, hızlı soluma ve sıcak bir göğsün hepsi çok sıcak olduğuna dair belirtilerdir.

3. Sırt üstü yerleştirin

İlk yıllarında bebekler daima sırt üstü uykuya yatırılmalıdır. Sağlıklı bebeğiniz kendi başına göbek üstünden sırt üstü dönebiliyorsa uykusunda da bunu yapmasına bir sorun yoktur.

Uyku zamanı, güzel rüyalarla dolu olmalıdır. Bu güvenlik ipuçlarını aklınızda bulundurarak hem siz hem de bebeğiniz o çok hak ettiğiniz uykuya dalabilirsiniz.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!