Diğer ebeveynlerle arkadaş olma

Diğer ebeveynlerle arkadaş olma

Bebeğinizi ne kadar çok severseniz sevin öyle bir zaman gelir ki her yeni anne yetişkin birinin sohbetini arar. Diğer yeni annelerle ilişkiler kurmak sadece ruh sağlığınızı korumaya yardımcı olmakla kalmayacak aynı zamanda çocuklarınızın sosyalleşip birlikte oynaması için fırsatlar da sunacaktır.

Sosyal çevrenizi nasıl genişleteceğinize dair işte birkaç ipucu:

Erkenden başlayın

Doğum kursundaki kadınlarla veya kadın doğum doktorunuzun bekleme salonundaki müstakbel annelerle sohbet başlatın. Yaklaşık aynı yaşta bebekler yetiştireceksiniz ve anneliğin kilometre taşlarını birlikte paylaşabilirsiniz.

Spor salonuna gidin

Spor salonunda annemle ben derslerine katılmak, civardaki yeni annelerle tanışmanın harika bir yoludur. Bebeğiniz emekleyip bir sonraki şekerlemesi için ekstra yorulurken sohbet etmek – ikiniz için de kazan-kazan bir durum!

Forumlara katılın

İnsanlarla tanışmakta zorlanıyorsanız Meetup.com ve Uluslararası ANNELER Kulübü (momsclub.org) gibi web sitelerindeki gruplar, civarınızda bulunan diğer annelerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde arkadaşlığınızı internet üzerinden başlatıp daha sonra birbirinizi tanıdıkça yüz yüze tanışabilirsiniz.

Oyun buluşmaları ayarlayın

Diğer annelere sizi tanıştırması için çocuğunuzun öğretmeninden veya bakıcısından yardım isteyin. Çocuğunuz sınıfta arkadaş edinmişse birlikte oyun oynamaları için anneleriyle görüşün. Çocuklar oynarken siz de yeni (yetişkin) arkadaşlar edinebilirsiniz.

Oyun parkının abonesi olun

Yeni bebeğinizi haftada en az bir kere parka götürmeyi hedefleyin. Aynı günlerde yaklaşık aynı saatlerde giderseniz muhtemelen aynı programa sahip başka yeni annelerle de tanışabilirsiniz.

Büyük ihtimalle yeni anne arkadaşlarınızın programları da sizinki kadar yoğundur, bu yüzden çok sık bir araya gelemezseniz endişelenmeyin. Grubunuza mümkün olduğunca çok anne katarak oyun buluşmalarının sayısını artırın.

Bunları okudunuz mu: