Eğlenceli aile tatili fikirleri

Eğlenceli aile tatili fikirleri

Ailece bir tatil planlama, gayet ilginç bir takım zorlukları içinde barındırır. Dört yaşındaki çocuğunuz, iç bayıcı Noel Baba Kasabasında üç gün geçirmekten büyük keyif alacakken siz birkaç saat sonra migrene tutulabilirsiniz. Siz bir günü sanat müzesinde geçirme düşüncesine bayılırken çocuğunuz sıkılarak yere çökmeden ancak bir saat dayanabilecektir.

İşte her iki nesil için de yolculuğu daha keyifli hale getirecek birkaç aile tatili önerisi:

 • Günü bölümlere ayırın
  Unutmayın ki çocuklar, basit ve tanıdık eğlencelere kolayca heyecanlanır. Çocuğunuzun hoşuna giden bir şeyse evinize yakın benzer bir saha olsa da iki saat minyatür golf oynayın. Plastik kova ve kürekle kumdan kale yapın. Karmaşık maceralara odaklanmayın.
 • Aile tatilinizde turistik bir geziye katılıyorsanız
  bunları kısa tutun. Tüm gün süren bir otobüs turundan ziyade limanda iki saatlik bir tekne gezintisi küçük bir çocuğun çok daha fazla ilgisini çekecektir.
 • Ayrı geçireceğiniz zaman için bütçe ayırın
  Sadece yetişkinlere özel birkaç saatlik bir akşam için otelden bir çocuk bakıcısı ayarlamasını isteyin. Kendinizi egzotik ya da dramatik bir şeyler yapmak zorunda hissetmeyin, bazen tek ihtiyacınız olan birkaç sessiz saattir.
 • Programınızı açık tutun
  Küçük çocuklar kendi zaman çizelgelerine göre hareket eder. Çocuğunuz öğleden sonra huysuzlanıyorsa çocuğunuzun (ve belki de sizin) kısa bir şekerleme yapabilmesi için önceden yaptığınız planları çöpe atmaya hazır olun.
 • Çocuklar yorgunken seyahat edin
  Bu durum bir çocuktan diğerine farklılık gösterecektir. Bazı küçük çocuklar bir otomobilde veya uçakta sabahın 6'sında uykuya dalıp 9'a kadar uyuyabilir. Bir kısmı ise anında uyanacaktır. Otomobilde yolculuk için en iyi zamanın, öğleden sonra şekerlemesi sırasında olduğunu görebilirsiniz – ama çocuğunuzun şekerlemesi, sizin değil!
 • Tüm tatil için
  tek bir yerde kalmaya çalışın. Bu, çocuğunuzun adapte olması gereken yeni şeylerin sayısını düşürecek, bu da sizin stres seviyenizi azaltacaktır.
 • Havalimanları için bol miktarda ekstra zaman ayırın
  Günümüzde havayoluyla seyahat bir aile tatili, özellikle de küçük çocuklar için çok stresli olabilir. Bağlantılı uçuşunuzu kaçırmanın gerginliği, yanınızda bulunan her çocukla birlikte katbekat artacaktır.
 • Kendi hislerinizi ve tutumunuzu
  takip edin. Çocuklarımız, kendi hislerinde bizim duygularımızı yansıtır. Biz üzülürsek onlar da üzülecektir. Bir sorun karşısında biz rahat davranırsak onlar da sorunlarla aynı şekilde başa çıkacaktır.

Herkes açısından mükemmel bir deneyim yaşatma konusunda fazla gerilmemek için aşağıdaki ipuçlarını uygulamayı deneyin. Kimi günler sizin için daha iyiyken kimisi çocuğunuz için daha iyi geçecektir.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!