Nasıl meditasyon yapılır: Annenin zamanı

Nasıl meditasyon yapılır: Annenin zamanı

Yeni bir bebeğe bakmakla evi idare etme arasında annelerin kendilerine zaman ayırması çok zordur. Günde sadece birkaç dakikayı meditasyona ayırarak zihninizi ve ruhunuzu canlandırıp şarj edebilirsiniz.

Durun. Nefes alın

Binlerce yıldır insanlar, zihinlerini sakinleştirmek ve iç huzuru ile sükûnete ulaşmak için meditasyona başvurmaktadır.

Avantajları

Meditasyon, genel stres seviyelerini düşürmeye, odaklanmanızı ve konsantrasyonunuzu iyileştirmenize yardımcı olabilir. Daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir ve ayrıca emzirirken rahatlamanızı sağlayabilir.

Alıştırma, sabır, azim

Meditasyon başlarda kolay olmayabilir, hatta sinir bozucu görünebilir. Zihninizi sessiz ve odaklı tutmak imkânsız gibi durabilir. Meditasyon yapan deneyimli kişiler, meditasyona ilk başladığınızda zihninizin karşı koyduğunu ve aslında işi zorlaştırdığını söyler. Ama iyi haber, başka her şeyde olduğu gibi meditasyon da yaptıkça kolaylaşır. Teknikte uzmanlaşsanız bile sonuçlarını görmek zaman alabilir.

Bir aile aktivitesine dönüştürün

Çocuğunuza küçük yaştan itibaren meditasyon yapmayı öğreterek ona verebileceğiniz en değerli hediyelerden birini verebilirsiniz. Oyun gibi yaklaşın. Örneğin en uzun kim hareketsiz oturup sessiz durabilir diye yarışın. Bir mumun etrafında (alevden güvenli bir mesafede) oturmayı deneyin ve alev hareket etmeyecek kadar sabit kim durabilecek diye bakın.

Başlarken

İşte meditasyona başlamanıza yardımcı olabilecek bazı rehber ilkeler.

1. Nerede meditasyon yapacağınıza karar verin.

2. Evde sessiz bir yer bulun.

3. Gevşemiş bir ruh haline girmenizle ilişki kurabileceğiniz birkaç eşya (yastıklar, tütsü, fotoğraf) toplayın.

4. Konforlu bir konuma geçin. Bağdaş kurmuş pozisyonda oturmak veya uzanmak işe yarayacaktır. Derin ve kolay nefes alabilmek için omurganızı düz tutun.

5. Pozitif düşünceler düşünün. Zihniniz dalmaya başladığında negatif bir geribildirim olmaksızın yavaşça geri getirin.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!