İkizler için eğlenceli ve özel aletler

İkizler için eğlenceli ve özel aletler

Piyasada bebekler ya da bebek bakımı için geliştirilmiş binlerce araç gereç var artık. Butik ve tarzı olan gereçlerden, yalnızca bir işe yarasın diye yapılanlara kadar akla gelebilecek her konuda bir şeyler tasarlanıyor. Bu ürünlerin bir kısmı da ikiz annelerini ilgilendiriyor. Peki yeni doğan bebekler için neler alınmalıdır?

Bu gereçlerden bazıları tek bebekli anneler için geliştirilip sonra ikiz annelerine uyarlanmış değil. İkiz ve daha çok bebek sahibi anneler özellikle düşünülüp tasarlanmış gereçler hayat kurtaran cinsten olabiliyor.

İşte gündelik hayatınızı kolaylaştıracak o ürünlerden bazıları…

1. Ulaşım

İki bebeğiniz için iki ayrı araba koltuğu almak zorunda olsanız da ikizlere özel binlerce eğlenceli ve özel çocuk arabaları ve yürüteçler bulunuyor. Bu bebek arabası hem bebek hem de ebeveynin rahatı gözetilerek üretildi. Bu nedenle de diğer bebek arabalarına oranla daha rahat bir kullanımı var. Bebeklerinizle şehirde yorulmaksızın eğlenerek geçirebileceğiniz günleri düşünün.

2. Taşıyıcılar

Tek bir yenidoğanla bile etrafta dolaşmak yeterince büyük bir zorlukken, sizde iki belki de daha çok bebek var. Bu da bedensel olarak daha fazla yorulacağınız anlamına geliyor.

Bebek arabalarından farklı olarak bu taşıyıcıların amacı ellerinizi serbest bırakmak ve sizi bebeğinize yakın tutmak. Ayrıca bebeklerin rahat bir pozisyonda durabilmesini de sağlıyorlar.

3. Emzirme yastıkları

Kimi üreticiler ikizler ve üçüzler için emzirme yastıkları üretecek denli öngörü sahibi. Ufaklıkları güvenli ve rahat tutmanın yanı sıra, onları beslerken size de yardımcı oluyor bu yastık. Diğer emzirme yastıklarının sahip olduğu tüm özelliklere ve ikizler için geliştirilmiş daha fazlasına sahip. Emzirmeyi anne ve bebekler için olabildiğince kolaylaştırıyor.

4. Bez torbaları

Emin olun ikiz bebekler için tek bebeğin en az iki katı kadar eşya bulundurmak zorundasınız yanınızda. Bu çanta bebeklerinizin altını temizlemek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi taşıyabilir. Evden çıktığınızda size yardımcı olacak eşya kapasitesiyle gerekli hiçbir şeyi unutmamanızı da sağlar.

Şunu aklınızdan çıkartmayın: Bebeğiniz için kullanacağınız tüm ürünlerin lisanslı olması gerekir. Çünkü ancak bu şekilde güvenilir olduklarından emin olabilirsiniz. Ayrıca etrafınızdaki ikiz annelerinden artık kullanmadıkları gereçleri alarak bütçenizi de rahatlatabilirsiniz.

 

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!