Gebelikte stres: gebelikte stresle baş etme

Gebelikte stres: gebelikte stresle baş etme

Stresi Azaltma

Gebelik sırasında stres siz ya da bebeğiniz için iyi değildir. Kaygı duygularını arttırabilir ve uyku ve iştahınızı etkileyebilir. Ama, – haftada bir kaç kez egzersiz gibi – stresi azaltmak için birkaç basit önlem büyük fark yaratabilir.

Aşırı stresli miyim?

Stresten Kurtulma

Gebelik stresli bir dönem olabilir ve gebelik sırasında çok farklı duygular yaşayabilirsiniz. Zaman zaman endişeli veya bıkkın hissetmeniz normaldir, ama gebelik stresi uykusuzluk, baş ağrısı, iştahsızlık veya aşırı yeme gibi belirtilere neden oluyorsa rahatlama ve gevşeme yolları bulmanız gerekir. Unutmayın, gebelik stresi sadece sizi değil bebeğinizi de etkiler.

Şu stres azaltıcıları deneyin:

  • Günlük hayatınızı değerlendirin ve neleri iyileştirebileceğinizi inceleyin. Çalışma saatlerinizi azaltabilir misiniz? Evde biraz yardım alabilir misiniz? Bazı şeyler doğumdan sonraya ertelenebilir mi?
  • Gebelik sırasında duygularınız hakkında birisiyle konuşun. Bazen sadece bir şeyleri bir arkadaş veya partner ile konuşmak bile yardımcı olabilir
  • Haftada bir kaç kez yürüyüşe çıkın. Egzersiz stresi azaltır.
  • Stresi azaltmak için köpüklü, sıcak bir banyo yapın ve yatıştırıcı müzik dinleyin.
  • Meditasyon gibi bir gevşeme tekniği öğrenin. Bu hem zihninizi açmaya ve bedeninizi sakinleştirmeye hem de gebelik sırasında duygularınızı daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!