Anneden Anneye: Gebelik haberimi nasıl verdim?

Anneden Anneye: Gebelik haberimi nasıl verdim?

Rebecca, 30, Clifton, New Jersey

“Bir aile içi oyun gecesi düzenlemek üzere aile üyelerime e-posta gönderdim. Hepimiz bir araya geldiğimizde Pictionary oynamamızı teklif ettim. Sıra bana geldiğinde, üç harfli bir kelime olduğunu belirtmek için üç adet çizgi çizdim. Sonra büyük karınlı bir kadın resmi ve üçüncü çizgide ona işaret eden bir ok, ilk çizgide bir göz ve orta çizgide bir ‘M’ harfi çizdim. [Yani “Gebeyim”]

Pictionary'de harf kullanmak yasak olduğu için herkesin ilk tepkisi buna itiraz etmek oldu. Fakat neler olup bittiğini anladıklarında, hepsi çığlık atmaya, ağlamaya, sarılmaya ve gülmeye başladı.”

Kim, 39, Delran, New Jersey

“İlk oğlum için eşime Babalar Günü'nde bir Babalar Günü tişörtü ve “#1 Baba” şapkası verdim. Başta kafası karışsa da sonradan baba olacağını anladı. Anneme ilk defa anneanne olacağını anlattığımda bunu ona anneanneler hakkında bir kitap vererek yaptım. Ağlamaya başladığını söylemeye gerek bile yok!”

Brittany, 23, Somers, Montana

“Kız kardeşime tekrar teyze olacağını söyledim (en büyük ablamın zaten çocuğu var). Sonra diğer kız kardeşime tekrar teyze olacağını söyleyen bir mesaj yolladım. Sonra da ablama ilk defa bir teyze olacağını söyledim! Ailemin tamamı benim için çok heyecanlandı, aileye yeni birinin katılmasından ötürü daha mutlu olamazlardı.”

Danielle, 28, Maple Shade, New Jersey

“Babam, üvey annem ve 3 yaşındaki kardeşimle bir araya gelmiştik. Herkes bizi dinlerken Ryan ile konuşmaktaydık ve ona amca olma konusunda ne hissettiğini sorduk. Herkes bir an şaşırmış gibi göründü ve sonra bir heyecan patlaması yaşandı.”

Nicole, 41, Sicklerville, New Jersey

“Bizim durum ilginç, çünkü haberi bana veren kişi eşimdi. ‘Tatlım, son zamanlarda biraz huzursuzsun ve her zamankinden daha fazla yiyorsun. Gebe olabilir misin sence?’ ‘Kesinlikle hayır, yani olabilir ama... dur bekle, belki de öyleyim, diye cevap verdim.’ Durumu onayladıktan sonra 19 ve 15 yaşındaki oğullarımızı bir kenara çekip onlar için mükemmel işi bulduğumuzu söyledik—bebek bakıcılığı!”

Bunları okudunuz mu: