Gebeliği Haber Verme: İş Arkadaşlarınıza Haber Verme

Gebeliği Haber Verme: İş Arkadaşlarınıza Haber Verme

Tebrikler! Bebek beklediğinizi öğrenmek, haberi şimdilik gizlemeyi zorlaştırabilir fakat bunu işyerinde ilan etmeden önce bu dokuz adet eğlenceli Gebeliği Duyurma fikrinden ilham alın. 

1. Patron Gibi
Patronunuz iyi haberleri alan ilk kişi olmalıdır. Haberi laubali bir biçimde vermekten kaçının; ne de olsa gemiyi siz olmadan idare etmek zorunda kalacak! Onu öğle yemeğine çıkarmayı teklif edebilir ve haberi yemek sırasında verebilirsiniz. Veya patronunuz ve İK temsilciniz ile bir toplantı ayarlayın ve onlara doğum iznine çıkma konusunu açmadan önce özel yapılmış tulum biçiminde kurabiyeler sunun. 

2. Tatlıya Düşkün
Çalışma masanıza mavi ve pembe renkli şekerlerle dolu bir kavanoz bırakın ve kavanoza “benden ve minik şekerimden yazan bir not yapıştırın.” Ofisin tamamına (veya yalnızca kendi ekibinize) bir e-posta göndererek çalışma masanızda şeker bulunduğunu bildirin ve yavaşça masaya yaklaşmalarını izleyin. 

3. Duyduk Duymadık Demeyin!
Haberi vermek için bir sonraki şirket toplantısını bekleyin. Yöneticiniz konuşmak istediğiniz bir konu olup olmadığını sorduğunda elinizi kaldırın ve iş arkadaşlarınıza sizin ve eşinizin bebek beklediğini söyleyin. 

4. Haberleri Cinsiyetle Birlikte Verin
Bebeğinizin cinsiyetini öğrenene dek bekleyin ve bir seferde iki haber verin. Ultrason sonuçlarınızı aldığınızda küçük kekler yapın ve hamura bir kaç damla kırmızı veya mavi gıda boyası ekleyin. Ev yapımı kekleri ertesi gün işe getirin ve yanlarına bir not bırakın.

5. Eski Moda bir Telefon Oyunu
Küçük bir grup insanla birlikte çalışıyorsanız, bir veya iki iş arkadaşınıza haberi verin ve bırakın dedikodu yayılsın—kararında dedikodu herkes için iyidir.

6. Herkes Simit Sever!
İşe elinizde bir sürü simitle gelin ve onları mutfağa yanlarında şöyle yazan bir notla bırakın: “Bebeğim bu günlerde yalnızca bunları yememi istiyor.”

7. Takımda “Ben” Olmaz
Gebeliğinizi iş arkadaşlarınıza bir ajanda notu yazarak ekibe yeni birini katılacağını bildirerek haber vermeyi deneyin. Bebeğin tahmini doğum gününü yeni üyenin işe başlama tarihi olarak yazın ve durumu önce kimin tahmin edeceğini görün—tahminimize göre bu kişi çocuklu iş arkadaşlarınızdan biri olacak.

8. Bırakın Giysileriniz Konuşsun
Mesleğinizde önlük giymeniz gerekiyorsa, tek renkli kıyafetinizi bebek teması taşıyan bir kıyafetle değiştirin. Yeni stiliniz hakkında soru sorulana dek dilinizi tutun. 

9. Yolculuk Nereye?
İş arkadaşları tatil planları hakkında konuşmaya bayılırlar, bu nedenle bir sonraki tatil konulu sohbetinizde “bebek öncesi tatil” fikirleri aradığınızı araya sıkıştırın. Seyahat fikirlerinin yanı sıra sıcak kucaklamalar ve iyi dileklerle de karşılaşacaksınız.
Bir kişinin eğlenceli iş ortamı, diğerinin son derece ciddi ofisinden farklı olabilir, bu nedenle bu Gebeliği İlan Etme fikirlerini harekete geçirmeden önce en uygun stil üzerinde karar vermek üzere kendi iş ortamınızı dikkatle değerlendirmeyi unutmayın!

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Külot Bez

Hareketli bebekler için kolay değiştirilen külot bebek bezi