Gebelik belirtileri – Genel belirtiler

Gebelik belirtileri – Genel belirtiler

Gebelik belirtileri ne zaman başlar?

Bazen vücudunuzun size gönderdiği sinyalleri yorumlamak zordur. Bu nedenle, gebe olabileceğinizi düşünüyorsanız, muhtemelen bunu teyit etmek istersiniz.

Bunu öğrenmenin kolay bir yolu reçetesiz satılan bir ev gebelik testi almaktır. En son gebelik testleri atladığınız menstrüel döngünün ilk günü kullanılabilir, % 95 üzerinde doğrudur ve kaç haftalık gebe olduğunuza ilişkin bir tahmin bile verebilir.

Gebe olduğunuzu anlarsanız, doktorunuzdan ilk doğum öncesi ziyaret için bir randevu almanız önemlidir.

Gebeliğin İlk Belirtileri:

  • bir menstrüel döngüyü atlamak
  • sık idrara çıkma
  • göğüslerde hassasiyet, karıncalanma, şişme
  • "sabah bulantısı" günün her saati olabilecek mide bulantısı
  • areola (meme ucu çevresinde) renk koyulaşması, göğüslerinizdeki damarların renginin belirleşmesi, göbeğinizden kasık kemiğinize uzanan koyu bir çizgi görünmesi
  • yemek yeme arzusu
  • sürekli yorgunluk ve uyku hissi

  Bu belirtilerden herhangi biri varsa, mümkün olan en kısa sürede sağlık görevliniz (doktor, pratisyen hemşire ya da sertifikalı hemşire ebe) ile görüşün. O sizi muayene ederken, rahim ağzı renginde veya sıkılığında değişiklikler, uterusunuzda değişiklikler, doğum öncesi bir kalp atışı işitme ya da bir ultrason monitörüyle fetusun algılanması gibi gebeliği teyit edebilen diğer belirtileri gözlemleyebilecektir. Eğer gebeyseniz, siz ve bebeğinizin en iyi şekilde başlangıç yapması için doğum öncesi randevuları da ayarlayacaktır!

  Hafta hafta gebelikle ilgili bilgilerin size e-posta olarak gönderilmesini ister misiniz? Miniğinizin gelişimine dair faydalı bilgileri kaçırmayın, hemen üye olun.

  Hemen Üye ol

  Bunları okudunuz mu:

  Bebek bezi

  Prima Aktif Bebek

  Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!