Bir doğum öncesi partisi planlama

Bir doğum öncesi partisi planlama

Bebeğin doğumundan önceki ve sonraki aylar çok meşgul geçebileceğinden, planlama sürecinin ilk adımı anne adayıyla tarih belirlemektir.

Hafta sonu veya hafta içi

Doğum öncesi partileri ya da baby shower için en popüler seçenek Cumartesi veya Pazar günleridir. Hafta içi ise ofisteki ve mahallenizdeki bir kafedeki doğum öncesi partileri için idealdir. Aynı zamanda tarihinizle çakışabilecek olan tatil sezonları ve özel günlere de dikkat edin. İsteyebileceğiniz en son şey herkesin bayram tatilinde veya büyük gün geldiğinde televizyonda Oscar ödüllerini seyrediyor olmasıdır.

Partiyi doğumdan önce vermek için sebepler

  • Anne adayının hediyeleri düzenlemek, çocuk odasını hazırlamak ve hediye gelmeyen eşyalar için alışveriş yapmak için zamanı olacaktır.
  • Yenidoğanını beslemek, altını değiştirmek ve biraz uyumak istemek yerine rahat rahat partinin keyfini çıkarabilecektir.
  • Doğumdan önce bir doğum öncesi partisi vermek, anne adayına ihtiyacı olan duygusal destek, biraz eğlence ve arkadaşlarla vakit geçirme olanağı sağlayacaktır.

Partiyi doğumdan sonra vermek için sebepler

  • Parti aynı zamanda bebekle tanışma olanağı da sunacaktır.
  • Misafirler artık bebeğin cinsiyetini, boyutunu ve ismini bildiklerine göre hediye almaları veya yapmaları kolaylaşacaktır.
  • Bu tür bir parti, bebeklerini ne zaman alabileceklerinden emin olamayan, evlat edinen ebeveynler için idealdir.

Seçim ne olursa olsun, herkesi bir araya toplamanın nedeni hep aynıdır: güzel, yeni bebeğin (yaklaşmakta olan) gelişini kutlamak!

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Külot Bez

Hareketli bebekler için kolay değiştirilen külot bebek bezi