Doğum öncesi partilerde yapılması ve yapılmaması gerekenler

Doğum öncesi partilerde yapılması ve yapılmaması gerekenler

Doğum öncesi partisi (baby shower) etiketini merak mı ediyorsunuz? Kimin hangi görevi üstlenmesini isteyeceğinizi veya doğum öncesi parti sorumluluklarının ne olduklarını bilmiyorsanız, işte size mükemmel partiyi vermek için basit bir liste.

Doğum öncesi partisini veren kişi: Görevler

Günümüzdeki trend herhangi bir kişinin doğum öncesi partisi verebileceği yönünde olsa da, sıkı etiket kurallarına göre doğum öncesi partisi bir arkadaş veya kuzen veya teyze/hala gibi çekirdek aileye dahil olmayan bir akraba tarafından verilir. Partiyi veren kişi tüm misafirleri bizzat karşılamalı, paltolarını almalı, hediyelerin nereye konacağını göstermeli ve onlara bir içecek sunmalıdır. Bu karşılama merasimi yalnızca görgü kurallarına uygun olmakla kalmayacak aynı zamanda da misafirlerinize sıcak, içten bir ortam sunarak partinin hemen başlamasını sağlayacaktır.

Arkadaş edinmelerini sağlayın

Misafirleriniz farklı sosyal çevrelerden geliyorsa, onları birbirlerine tanıtarak veya partiyi bir oyunla başlatarak buzları kırın.

Bebek Hediye Listeleri: Hediye verme sanatı

Misafirler hediyelerini seçme konusunda oldukça özen gösterdikleri için eğlencenin bir kısmı anne adayının bu hediyeleri açmasıdır. Etiket kurallarına göre, partinin ana amacının hediyeler olduğu izlenimini vermemek için bunların partinin sonuna doğru açılması daha uygundur.

Teşekkür notları

Anne adayının teşekkür notları göndermesi uygun bir davranıştır. Bir hediye kaydı tutun ve hediyeleri ve onları verenleri dikkatle kaydedin. Anne adayına kişisel teşekkür notları yazması, kart ve zarflar seçmesi için yardım edin ve kartları yalayıp yapıştırmaya girişin.

Uygun bir vedalaşma

Bazı misafirlerin erken ayrılmaları gerekiyorsa onları kapıya kadar geçirerek geldikleri için teşekkür edin. Partinin sonunda tüm misafirlere geldikleri için teşekkür etmeyi unutmayın ve onları kapıya kadar geçirin. Anne adayının da teşekkürlerini sunması ve vedalaşması için fırsatı olduğundan emin olun.

Bu ipuçlarını aklınızda tutarsanız son derece hoş bir doğum öncesi parti geçirebilirsiniz. Görgü ve etiket kurallarına dikkat ettiğiniz sürece annenin endişelenmesi gereken şeylerin sayısı azalacaktır.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Külot Bez

Hareketli bebekler için kolay değiştirilen külot bebek bezi