Doğum öncesi partisi planı - Kapsamlı Rehber

Doğum öncesi partisi planı - Kapsamlı Rehber

Mükemmel Doğum Öncesi Partisini Planlama

Organize ve esnek olduğunuz ve haberleri verme konusunda iyi bir iş çıkardığınız takdirde bir doğum öncesi partisi ya da baby shower planlama kolay, zahmetsiz bir iştir. İşte bebek bezinden pasta yapmaktan farklı parti temalarına kadar partiyi planlarken düşünülmesi gereken bazı şeyler:

Bir Doğum Öncesi Partisi Mekânı Seçme

Anne en çok nelerden hoşlanır? Kendisi bir ev kuşu mu? Arkadaşlarla dışarıda öğle yemekleri yemeyi sever mi?

1. Evde

Bu tür özel bir olay için kendinize ait, rahat ve sıcak bir ortam. Mutfakta sizin sözünüz geçiyor ve herkes lavabonun nerede olduğunu biliyor!

2. Bir Restoranda

Yapmanız gereken tek şey restoranı arayarak misafirlerin sayısını bildirmek. Restoran seçerken herkesin zevklerini göz önünde tutmaya çalışın, fakat annenin damak zevki ön planda olmalıdır.

3. Ofiste

Herkes işle meşgul fakat bir iş arkadaşınızın yeni bebeğini kutlamak bir saatlik bir mola vermeye değer.

4. Mekân

Spalara, bahçelere, el sanatları pazarlarına geziler, doğum öncesi partileri için hoş mekânlardır.

Doğum Öncesi Parti Teması

Davetiye ve dekorasyonları hazırlamadan önce, bir tema seçmek işinizi kolaylaştırabilir. Tema anne adayının kişiliğini ve tercihler de yeni bebeği odak alabilir. Cinsiyeti bilmiyorsanız, papyon kravat ve kelebekleri veya bir safari temasını tercih edebilirsiniz. Bir kız bekliyorsanız, kale şeklindeki bir bez pasta ile pespembe bir masal teması çok hoş olacaktır.

Davet ve davetiyeler

Davetiyeleri siz gönderiyorsanız, temayı ve anne adayının tasarım ve mesaj konusunda neyi tercih ettiğini aklınızda bulundurun. Davet ettiğiniz kişi sayısı, mekâna, günün saatine ve anne adayının o kişiyle olan ilişkisine bağlıdır. Emin değilseniz, kendi çevrenizdeki bir kaç arkadaşa sorun.

Yiyecek ve içecekler

Doğum öncesi parti yiyecek ve içeceklerinin lüks olması gerekmez. Basit bir büfe, özellikle de yiyecekleri önceden seçer ve ısmarlarsanız oldukça kolay olacaktır. Gıda alerjileri veya özel beslenme gereksinimleri hakkında sorular, aynı zamanda anne adayının partide alkol servisi yapılması ile ilgili fikirlerini sorun.

Doğum Öncesi Parti Oyunları

Kaynaşmayı kolaylaştırıcı bir kaç şey ile partiye başlayın. Herkes göstermek üzere kendi bebeklik fotoğraflarını getirsin ve kim kimdir oyunu oynayın. Soru-cevap oyunları, yumurta yarışları, bir klasik olan bezdeki çikolata lekesi oyunu ve misafirlerin hayvan yavrularının isimlerini bilip bilmediğini test etme oyunları oynayabilirsiniz!

Doğum öncesi partiler genellikle bir kaç saat sürse de bu olayın anısı anne adayının aklında hayat boyu kalacaktır.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Külot Bez

Hareketli bebekler için kolay değiştirilen külot bebek bezi