Bebek Malzemeleri: Gerekli malzemelerin listesi

Bebek Malzemeleri: Gerekli malzemelerin listesi

Yeni bebeğiniz için eşyalar:

 • Beşik.
  Bebeğiniz büyüdükçe bir beşiğe ihtiyaç duyacaktır. İşte doğru beşiği seçmek için bazı öneriler:
  Beşiğin tahtalarının aralığının 6-7 cm'den az olmasına ve hiç birinin eksik veya kırık olmamasına dikkat edin.
  Yatağın sert ve çerçeveye iyice oturmuş olmasına dikkat edin (yatak ve tahtalar arasına iki parmaktan fazlası sığmamalı).
 • Bebek Monitörü
  Bunlar fiyat ve tür olarak değişiklik gösterir. Pek çok anne, uyuyan bebeğini kontrol edebilmek için videolu bir monitörü tercih eder.
 • Araç koltuğu
  Yenidoğanlar ve küçük bebekler için özel tasarlanmış bir bebek koltuğu veya küçük bebekler için olan ve daha sonra daha büyük bir bebeğin kullanımı için dönüştürülebilen bir koltuk alabilirsiniz.
 • Alt değiştirme masası
  Bu masayı pencere ve kaloriferlerden uzak tutun. Emniyet kayışlarını kullanın ve yeterli sayıda bez ve ıslak mendil gibi alt değiştirme eşyalarının kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde olduğundan emin olun.
 • Bez Çantası
  Bebeğinizle dışarı çıkma konusunda biraz pratiğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Gerekli eşyalarla dolu bir bez çantası, işinizi çabuklaştıracaktır.
 • Kanguru
  Kanguru bebeğinizi göğsünüze yakın olarak taşımanıza ve onunla yakın temasta kalırken de işlerinizi halledebilmenize izin verir. Bebeğinizin başı için iyi bir destek sağlamasına dikkat edin.
 • Bebek arabası
  Arkaya yatan bebek modelinden daha büyük bebeklere uygun dik konuma getirilebilecek bir bebek arabası tercih edin. Geniş bir alt kısım, sıkıca kilitlenen mekanizma ve bebeğinizin emniyeti için gereken kayışlar olmazsa olmaz özellikler arasındadır.
 • Biberon mu emzirme mi İster emzirmeyi, ister mamayı tercih edin, Baba ile beslenme saatlerini paylaşmak için elinizin altında bir kaç biberon bulunsun. Yenidoğanlar genellikle yaklaşık 113, daha büyük bebekler ise 126 gramlık biberonlar kullanır. Not:
 • Ana Kucağı
  Siz başka bir işle uğraşırken bebeğinizi oturtabileceğiniz güvenli bir yer olması çok önemlidir. Dolu bir bebek koltuğunu asla yüksek bir yüzeye koymamayı unutmayın.
 • Bebek salıncağı
  Bazı ebeveynler hiç bir şeyin bebeklerini bir salıncak kadar rahatlatmadığını söylerler. Güvenli, tanınmış bir markanın salıncağını satın almayı, kurulum talimatlarını dikkatle uygulamayı ve her zaman emniyet kayışlarını bağlamayı unutmayın.
 • Bebek Küveti
  Bebeğinizi göbek bağı düştükten sonra yıkayabilirsiniz. Küçük bir plastik küvet veya lavabo ve gerekli eşyaları koyabileceğiniz güvenli bir yüzeye ihtiyacınız var.
 • Termometre
  Dijital termometreler, okunması en kolay ancak daha pahalı olanlardır. Bebeğiniz 3 aylık olana dek kulak termometrelerinden kaçının.

Doğum Öncesi Partiniz için bir hediye listesi hazırlıyorsanız, son kararınızı vermeden önce internette araştırma yapmaya zaman ayırın.

Her ebeveyn ve bebeğin farklı olduğunu unutmayın, size uygun olan şeyleri seçmek için acele etmeyin.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Külot Bez

Hareketli bebekler için kolay değiştirilen külot bebek bezi