Bebek Odası - Bebek Odasında Gerekli 5 Ürün

Bebek Odası - Bebek Odasında Gerekli 5 Ürün

Çocuk Odası Eşyaları Listesi

Çocuk odası, ideal olarak hem siz hem de bebeğiniz için rahat olmalıdır. Temel gereçleri yerleştirdikten sonra, bu ek aksesuarlar bebeğinizin odasını hem anne hem de bebek için daha rahat hale getirecektir.

Sallanan koltuk ve sehpa

Sağlam bir sallanan koltuk veya şezlong, bebeğinizi emzirirken veya kucaklarken daha rahat olmanızı ve hafifçe öne ve arkaya doğru sallanmak bebeğinizi rahatlatarak uyumasını sağlayacaktır. Emzirme veya biberonla besleme için gereken eşyaların bulunduğu küçük bir sehpa bulundurmayı ihmal etmeyin.

Vantilatör

Yumuşak bir esinti bebeğinize serin ve havadar bir ortam sağlayacaktır. Vantilatörün sürekli mırıltısı, beyaz ses makinesi görevi görür, bu da huzursuz olduğunda bebeğinizi rahatlatabilir.

Bebek beşiği oyuncağı

Oyuncağı bebeğinizin beşiği üzerine asmayı planlıyorsanız, yan taraflara sıkıca tutturulduğundan ve elinin ulaşamayacağı bir yerde olduğundan emin olun. Bebeğiniz beş aylık olduğunda (veya bebeğiniz el ve dizlerinin üzerinde bedenini kaldırmaya çalışmaya başlarsa daha erken) oyuncağı beşikten kaldırmanız ve başka bir yere asmanız gerekecektir. Renkli bir şey seçin – kırmızı görebileceği ilk renk olacaktır.

Bebek Kitapları

Kitaplar rafta göze güzel gözükmekten çok daha fazlasına yararlar: çocuğunuza – yaşı ne olursa olsun - sesli kitap okumak, ona kelime bilgisi, iletişim ve etrafındaki dünya hakkında bir şeyler öğretecektir.

Elbette bebeğinizin odası için en iyi aksesuarlar Anne ve Baba! Siz farkına bile varmadan beşiği büyük bir çocuk yatağı ile değiştireceksiniz, bu nedenle bu ilk anıların tadını çıkarmaya çalışın!

Bunları okudunuz mu: