Bebek Bezi İsiliğini Önleme: Neden Bebek Mendilleri kullanmalısınız

Bebek Bezi İsiliğini Önleme: Neden Bebek Mendilleri kullanmalısınız

Bebek ıslak mendilleri pek çok aile için günlük hayatın gerekli bir parçasıdır. Prima Islak Bebek Mendilleri, kullanım alanlarının zaman içinde artmasıyla sürekli olarak cilt sağlığı alanında önemli ilerlemeler ile değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap verebilmek üzere geliştirilmekte.

Bez Bağlanan Cildin Hassas Bakımı

Bebeğinizin popo bölgesindeki cilt, ıslaklık, idrar ve kakaya sürekli maruz kalmaktadır. Buna ek olarak bu bölgedeki cildin diğer alanlardan daha fazla kıvrım ve kırışığa sahip olması nedeniyle iyice temizlenmesi daha zordur. Bu da çoğu bebeğin en az bir defa bebek bezi isiliği geçirmesinde önemli bir faktördür.

Bebek bezi isiliğinin etkili önlenmesi ve tedavisi, sık sık bez değiştirme ve ciltten idrar ve dışkı enzimlerini yok etmek üzere temizleme, krem sürme, Prima gibi süper emici tek kullanımlık bezler ve cildi her bez değiştirmede iyice temizlemek için Prima Islak Bebek Mendilleri gibi hassas ıslak mendillerinin kullanımını gerektirir.

Hassas, etkili temizleme, bebek bezi isiliği döngüsünü cilt kontaminasyonunu ortadan kaldırarak ve cildin pH derecesini düzelterek kesintiye uğratabilir.

Su ve el bezinin temizliğin altın standardı olarak görülmesine karşın, suyun yağlı maddeleri ciltten kolayca silemeyeceğini ve suyun kendi başına pH dengeleyici bir özelliği olmadığını hatırlamak önemlidir.

Hatta su cilt fizyolojisini zamanla olumsuz yönde etkileyebilir ve ıslak mendiller gibi diğer temizlik yöntemlerinden daha fazla avantaj sağlamaz. Buna ek olarak el bezlerinin veya süngerlerin kullanılması bebeğin cildinde fazla friksiyon yaratabilir veya yıkanmadan tekrar kullanıldıklarında cilt kontaminasyonuna tekrar neden olabilir.


Bunları okudunuz mu: