Islak Bebek Mendilleri Mi El Bezleri Mi: Hangisi Daha İyi?

Islak Bebek Mendilleri Mi El Bezleri Mi: Hangisi Daha İyi?

Yararlı Bir Araç

Bugün ev dışında zaman geçiren annelerin sayısına bakılırsa, ıslak bebek mendillerinin bez değiştirme işlemi için olduğu kadar taşınabilirlik ve rahatlık nedeniyle çocukların el ve yüzlerini temizleyecek değerli bir araç olduklarını biliyoruz. Hatta ABD'li annelerin %86'sından fazlası, ev dışında bez değiştirirken her zaman/sık sık ıslak mendil kullandıklarını belirtiyor.

Annelerin ıslak mendilleri diğer temizlik yöntemlerine tercih etmelerinin nedenlerinden biri rahatlık – ıslak mendillerin kullanımı, hareket halindeyken bez ve su kullanımından daha kolay. Açılır kapanır paketler, kolay taşınır olmaları ve her zaman el altında bulunabilmeleri, tek elle açılıp kapanabilmeleri nedeniyle bu rahatlığa rahatlık katıyor.

Sürdürülebilir Bir Çözüm

Ebeveynlere, ıslak mendil kullanımının çevre için bebeklerini diğer hassas biçimlerde temizleme yollarından daha kötü olmadığına dair garanti verilebilir. 2010 yılında EDANA (dokunmamış ürünler ve ilgili endüstriler hakkında uluslararası bir birlik olan Avrupa Tek Kullanımlık ve Dokunmamış Ürünler Birliği) ıslak mendiller, el bezleri ve pamuk toplarını, karşılaştırılabilir çevresel etkilerini kıyaslayabilmek adına bir hayat döngüsü değerlendirmesi gerçekleştirdi.

Bu değerlendirmede, bir ürünün ham maddenin yaratılmasından imalata, tüketici kullanımına ve atık işlemine dek hayat döngüsünün tamamı, potansiyel çevresel etkisini ortaya koymak üzere değerlendirildi. Sonuçlara göre, ıslak bebek mendillerinin ve el bezlerinin benzer çevresel etkilere sahip olduğu ve iş çevre korumaya geldiğinde pamuk topları kullanımından daha zararsız olduğu anlaşıldı.

Her annenin bez değiştirme uygulamaları konusunda bebekleri için tercih ettiği bir yöntem bulunmaktadır. Prima Hassas ıslak bebek mendilleri, kişisel tercihler bir yana, ciltte hassasiyet ve hareket halindeki anneler için rahatlık bakımından geleneksel el bezi ve suyu geride bırakmıştır. Daha da ötesi, ıslak mendiller çevre için el bezi ve su kadar zararsızdır.

Cilt Üzerinde Hassas

Prima Hassas ıslak bebek mendillerinin yıllar boyunca el bezi ve sudan daha nazik olan, güvenli ve etkili temizlik ürünleri oldukları kanıtlanmıştır.

2001 yılında Dermatoloji Hemşireliği'nde yayımlanan klinik kanıtlara göre Prima Hassas ıslak bebek mendilleri, cilt üzerinde sadece pamuklu bir el bezi ve su kullanmaktan daha naziktir. Prima'nın süregelen klinik çalışmaları da bunun bugün de doğru olduğunu göstermektedir.

2009 yılında yayımlanan bir Neonataloji klinik çalışmasına göre, Prima alkolsüz, parfümsüz ıslak mendillerinin bir yenidoğan yeni bakım ünitesinde (YYBÜ), bebeklerin cilt sağlığını pamuklu gazlı bez ve sudan daha iyi korumaya yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

YYBÜ çalışmasına hem prematüre hem de zamanında doğmuş olan bebekler dahil edilmiş olup, ıslak mendil kullanımının yalnızca beş günlük kullanım sonunda pamuklu gazlı bez ve su ile karşılaştırıldığında perineum bölgesinde daha az eriteme (kızarıklık) yol açtığı görülmüştür. Prima Islak Bebek Mendillerinde onları cilt üzerinde nazik ve hassas kılan ana özellikler şunlardır:

  • Yumuşak, kumaşımsı malzeme
  • Cilt nemlendirici kremler
  • Pisliği kaldırmak ve gidermek için nazik sürfaktanlar
  • Cildin doğal pH dengesini geri kazandırmak için pH artırma sistemi

Bunları okudunuz mu: