bg-banner-focus

Prima tarihinde sevgi, uyku & oyunla dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

focus-founder

Büyükbaba Victor Mills tarafından kuruldu

Prima; Procter & Gamble için çalışırken bir yandan da tek kullanımlık çocuk bezlerini geliştiren bir kimya mühendisi olan Victor Mills tarafından kuruldu. Mills, 1950’lerde üzerinde çalışmaya başladığı kullan-at çocuk bezlerini kendi torunları üzerinde deneyerek, tek kullanımlık çocuk bezlerinde bir devrim yarattı. (doğum 1897 – ölüm 1 Kasım 1997)


focus-pampers50s

1950'ler

Herkes ‘En iyisini babalar bilir’ derken, Vic Mills bu işte dedelerin en iyi olduğundan emindi. Procter & Gamble’da çalışırken torunlarının altını en kolay şekilde değiştirmek için yeni bir yöntem arayaşında olam Mills’in çalışmaları sonucunda Prima doğdu.


focus-pampers60s

1960'lar

Kimisi Woodstock festivaline giderken; biz elimizde bebekleri kuru ve ebeveynleri mutlu kılacak bir yenilikle, büyük mağazaların, süpermarketlerin ve eczanelerin yolunu tuttuk. Tek sorun, kimse ürünlerimizi hangi reyonda satacağını bulamadı. Sonuç olarak bezlerimiz o kadar farklıydı ki, gazete, kuru gıda, kağıt ürünleri ve hatta ilaç reyonlarında bile satılıyorlardı.


focus-pampers70s

1970'ler

Geniş paça pantolonlar, platform ayakkabılar ve cırt cırtlar! Ayakkabılardakiler gibi değil, gerçek bantlar. Bezlerde çengelli iğne yerine bel bandı kullanmaya başlayarak, ebeveynlerin bez değiştirmeleri oldukça kolaylaştırdık ve iğneyi bebeğe ya da kendi parmaklarına batırmalarını engelledik. Diğerleri eğlenirken, biz Prima Emekleyen Bebeklere özel, Ekstra Emici Gündüz bezi, Yenilenmiş Yenidoğan bezi, Pamuklu Prima’yı ve Prematüre Bebek bedenini hazırlamakla meşguldük.


focus-pampers80s

1980'ler

Bu yıllarda her şey fazla abartılıydı... Bezler bile. Ekonomik boy paketlerimizi tam da bu sırada satışa sunduk; çünkü bebek bezi için hiçbir zaman “fazla” değildir. Aynı zamanda ilk kez emici jel içeren ince bezimizi, elastik bacak kısımlarını, yeniden yapıştırılabilir bel bantlarını ve yumuşak iç dokusunu tasarladık. Getirdiğimiz yeniliklerin de biraz abartılı olduğunun farkındaydık.


focus-pampers90s

1990'lar

“Para hiç önemli değil. Bana yeni Prima’ları gösterin” diyenler için ıslaklığı önce ortasına çekip daha sonra geriye doğru dağıtan, en kuru ve en ince Ultra Kuru İnce bezlerimizi geliştirdik. Bezin daha rahat oturmasını sağlayan esnek bant fikrini hayata geçirdik.


Bugün

"Sırada hangi yenilik var?" diye düşünmek bizim işimiz. Nefes alan, evet nefes alan bezleri piyasaya sürdük bile. Prima Premium Care ve Prima Aktif Bebek yüzeylerini küçük bebek popolarına yumuşaklık ve rahatlık sağlamak için koruyucu losyon ile kapladık. Büyükbaba Vic bu günleri görseydi, bizimle kesinlikle gurur duyardı.

focus-pamperstoday