Sağlıklı çocuk tarifleri: uygun yiyecekler

Sağlıklı çocuk tarifleri: uygun yiyecekler

Yürümeye başlayan çocuğunuz çoğunlukla yumuşak sofra gıdaları – küçük haşlanmış tavuk parçaları, baharatsız makarna, iyi pişmiş, tuzsuz sebze parçaları vb. yiyecektir, ama yeterince B vitaminleri ve demir almasını sağlamak için menüsünde bebek tahılları bulundurun. Şimdi ona farklı dokuları olan yiyecekleri tanıtmak için iyi bir zamandır. Böylece yeni şeyler denemek için istekli olarak büyür.

Ne kadarı yeterlidir?

Yürümeye başlayan bir çocuğun yedikleri öğünden öğüne ve günden güne değişir. Çocuğunuz büyüyor ve kilo alıyorsa, yeterince yemediğinden endişelenmeyin. Bu yaşta çocuklar ihtiyaç duyduklarını alma konusunda oldukça iyidir. Aslında düşündüğünüzden daha az yiyeceğe ihtiyaç duyar: günde yaklaşık 900 ila 1000 kalori. Çocuğunuzu bu kalorilerin 300 ila 500’ünü sadece tam yağlı sütten (yaklaşık 500 ila 700 gram) aldığını düşünürseniz, bu o kadar da çok değildir.

Günde üç öğün ve üç de atıştırmalıklar verirseniz, yürümeye başlayan çocuğunuz bolca besin alır. Eritilmiş ve soğutulmuş peynirli yarım İngiliz çöreği ya da tuzsuz bir kraker ile biraz muzu deneyin.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!