Küçük çocuklar için oyun randevuları

Küçük çocuklar için oyun randevuları

Çocuğunuzun diğer çocuklarla oynaması şirin bir durumdur. Fakat oyunun aniden bir öfke nöbeti ve oyuncakların başında bağrışmaya dönüşmesi hiç de şirin değildir.

Oyun randevusuna hazırlanma, zor durumları halletme, hem siz hem de çocuğunuz için stressiz, eğlenceli bir deneyimi garantiye alma: işte bilmeniz gerekenler.

1. Oyun randevusu ayarlama

Çocuğunuz muhtemelen üç yaşına dek diğer çocuklarla pek ilgilenmeyecektir. Çocuğunuzun bir arkadaşıyla oynamaya hazır olduğuna dair işaretler, diğerlerinin hislerine karşı daha dikkatli olmak (örneğin bir başka çocuğun neden üzgün olduğunu sorma) ve komşunun ne yaptığını ve neyle oynadığını sormaktır.

2. Başlangıçta – sınırlı bir etkileşime hazırlıklı olun.

Çocuğunuzun bu yaşta muhtemelen işbirliği fikrine alışmamış ve üzüntülerini dışa vurmak için kelime bilgisinin gelişmemiş olacağını unutmayın. Bu da huyların yeni yürümeye başlayan çocukların oyunları sırasında kontrolden çıkması durumunda hasar kontrolüne hazır olmak demektir.

3. Oyun randevusuna hazırlanma

Oyun randevusunu kısa tutma, çocuklar fazla yorgun veya uyarılmış olduklarında huzursuzlukları sınırlı sayıda tutmaya yardım edecektir. Oyun randevusunu hazırladıktan sonra çocuğunuzu da hazırlayın. Ona Sam'in oynamaya geleceğini ve oyuncaklarını paylaşması gerektiğini söyleyin. Oyun sırasında dolaba gizlenebilecek bazı özel oyuncaklar seçmesine izin verin.

4. Oyun randevusu sırasındaki rolünüz

İlk oyun randevusu sırasında odada kalmak isteyebilirsiniz, fakat oyuna fazla karışmayın. İşler karışırsa, duruma el koymaktan çekinmeyin. Basit bir açıklama harikalar yaratabilir: “Sam kamyonunla henüz oynama fırsatı bulamadı. Üç dakika daha oynamaya ne dersin? Zaman tutabiliriz. Sonra kamyonu Sam'a verebilirsin.”

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!