Çocuğunuza işyerinizi tanıtma

Okul öncesi çocuğunuzun dünya ve üzerindeki insanlar hakkında daha öğreneceği çok şey vardır.

Çocuğunuzun, siz çalışırken veya gönüllü çalışmalar yaparken sizi görmesi iyi bir fikirdir. Onlara günlük durumlar ve aile yaşamı dışındaki düzenleri tanıtmak dünyalarını genişletir. Eğer ayarlayabilirseniz, meraklı çocuğunuzu ofise, mağazaya veya dükkâna götürebilirsiniz. 

Farklı dünyalar

Bu ziyareti çocuğunuz için faydalı ve sizin için kolay kılmaya yardımcı olacak sekiz öneri:

Önce patronunuzla konuşun

Şirket içinde belki de zaten bir çocuk günü vardır. Yoksa, böyle bir gün başlatmak isteyebilirsiniz –bu büyük bir dahili moral artırma çalışmasının yanı sıra şirket için de iyi bir iletişim günü olacaktır. Çocuğunuzu getirmek isterseniz, sürpriz olmaması için iş arkadaşlarınızı önceden bilgilendirin.

İyi bir zaman seçin

Küçük çocuklar sabahları, okul yaşındaki çocuklar ise akşamüstü ziyaretleri sırasında en sakin durumda olacaklardır. İlginç şeylerin olduğu ve çocuğunuzun orada bulunmasının işleri en az etkileyeceği bir zamanı seçin.

Kısa kesin

Bir veya iki saatlik bir ziyaret planlayın. Daha fazlası küçük bir çocuk için çok fazladır ve işlerin ters gitmesi daha olasıdır. Bir atıştırmalık veya öğle yemeği molası vermeyi unutmayın.

Çocuğunuzun uygun giyindiğinden emin olun

Onun mümkün olan şeyleri denemesine izin verin: Bilgisayar sistemine sizin adınıza giriş yapma, programın fotokopisini çekme, bir müşteriye yardıma ihtiyacı olup olmadığını sorma, bir porsiyon patates önerme gibi, yani sizi, çocuğunuzu veya iş yerini bunaltmayacak şeyler.

Çocuğunuzu iş arkadaşlarınıza tanıtın

• Ona her birinin ne yaptığını anlatın.

• Resimler çekin

• Bu size ziyaret hakkında anlatmak istediği bir öyküyü betimleyebilir. Anne veya Baba ile “çalışarak” geçirilen bir gün hakkında kendi yorumlarını belirtmeyi kesinlikle isteyecektir.

Çocuğunuza çalıştığınız yeri görme fırsatı vermek, evde olmadığınızda gittiğiniz yeri gözünün önüne getirmesini sağlar ve rahatlama hisseder. Aynı zamanda bunu onunla paylaşmak sizi mutlu edebilir.

Çerez Onayı