Bir yöntem seçin:

Bize daha fazla bilgi verin:

//
Lütfen bir tarih seçin
//
Lütfen bir tarih seçin
 • Hayatta pek az şey gebelik testinizin sonucunun pozitif çıktığı an kadar heyecan vericidir. Anne olacağınızı öğrendikten sonra, düşünceleriniz doğal olarak planlamaya yönelir ve ilk sorularınızdan biri de hiç şüphesiz doğum tarihinizin ne zamana denk geldiği olacaktır.

  Doğum tarihinizi bulmak için bu üç basit adımı kullanın:

  1. Son adetinizin ilk gününün ne zaman olduğunu veya tahmini olarak gebe kaldığınız günü bulun.

  2. Doğum tarihi hesaplayıcısına ilgili tarihleri girin.

  3. Öğrenmek için devam tuşuna basın! Doğumun tahmini olarak ne zaman gerçekleşeceğini öğrenin.

  Her hamileliğin benzersiz olduğunu ve sonucun kesin bir tarih olmadığını ve sadece bir tahmin olduğunu unutmayın.

 • Çoğu hamileliğin 40 hafta sürdüğü doğru olsa da, bu süreçte doğum tarihinizi belirleyecek başka faktörler de vardır. Bebek bekleyen annelerin çoğu, hem adet hem de yumurtlama dönemlerinin hamileliğin ilk iki haftası olduğunu düşünmezler. Çoğu anne adayı ilk geciken adet dönemine kadar gebe olduklarının farkında olmazlar ve bu zamana kadar bebek beş haftalık bile olabilir. Bu demek oluyor ki, hamilelik testine girdiğiniz günden itibaren dokuz ay saymanız veya son ovulasyon döneminden itibaren hesaplamanız doğum tarihinizi göstermez.

  Döllenme sırasında yumurtlama döngünüzün tam olarak hangi noktasında olduğunuzu tam olarak saptayamadıkça, bebeğinizle hangi tarihte buluşacağınızı bilmek zordur. Neyse ki, doğum tarihi hesaplayıcımız size yardımcı olabilir.

  Hem son adet döneminizin tarihini hem de normal döngünüzün uzunluğunu ve de gebe kaldığınız tarihi kullanarak, doğum tarihi hesaplayıcımız, daha uzun, daha kısa ve ortalama döngü uzunluklarına göre uyarlama yaparak doğum tarihinizi hızlıca hesaplar.

 • Tahmini doğum tarihinizi hesapladıktan sonra, bebeğinizle ne zaman karşılaşacağınız konusunda daha iyi bir fikir edinerek bu tarihe göre plan yapmaya başlayabilirsiniz.

  Henüz yapmadıysanız, atmanız gereken ilk adımlardan biri, hamile olduğunuzu kesin olarak belirleyebileceğiniz kan testi, fizik muayene ve doğum tarihinizi daha hassas bir şekilde hesaplayabilmeniz için bir doktor randevusu almaktır.

  Her doğum öncesi kontrol randevusunda uterusunuzun boyutunu belirlemek ve bebeğinizin gelişimini izlemek için doktorunuz sizi incelenecektir. Bebeğinizin ilk kalp atışını duymak ve onu ultrasonla görmek gibi hamilelik kilometre taşları bu muayenelerin heyecan verici bir parçası olacaktır. Süreç boyunca, gözlenen duruma bağlı olarak, hamileliğinizin son tarihi belirlenecektir.

  Doktorunuz size en iyi şekilde tavsiyede bulunacaktır fakat hamile olduğunuzu fark ettiğiniz anda kendi kendinize de yapabileceğiniz birçok şey vardır. Daha fazla bilgi edinmek için sitemizin geri kalanını keşfedin.

Çerez Onayı