Baby Name Generator

Bebek isimleri sözlüğü

Bebeğinize en uygun ismi bulun

Ebeveyn olarak yenidoğan bebeğinizin hayata mümkün olan en iyi şekilde başlamasını istiyorsunuz; işe ona kusursuz bir isim bularak başlayın!

Ama biliyoruz ki, binlerce seçenek arasından seçim yapmak göründüğü kadar kolay değil!

Bebeğinize en uygun ismi kolayca bulmak için bebek isimleri sözlüğümüzü deneyin.

NASIL ÇALIŞIR:

1. Aramanızı geliştirmek için filtreleri kullanın.

Filtrelere göre farklı isimleri keşfedebilir ya da özellikle aradığınız bir isim hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kategorileri test ederek eğlenin ve bebeğiniz için en uygun ismi keşfedin.

2.İsimler alfabetik olarak sıralanmıştır Bebeğinize mükemmel ismi bulma sürecinizde yanınızdayız.

FİLTRELEHepsini temizle

TOPLAM 0 BEBEK İSMİ (Kaynak: TDK)

KARAR VEREMEDİNİZ Mİ? İŞTE SİZE BİRKAÇ İPUCU.

Bağlı bulunduğunuz kültürü, uyruğunuzu veya inancınızı yansıtan bir ad seçmeye ne dersiniz?

Özellikle Prens George ve Prenses Charlotte doğduğundan beri, İngiltere'de insanlar ad bulma konusunda sık sık kraliyet ailesinden ilham alıyor. Zarafeti, yeteneği ve gücü temsil eden asil adlar nesillerdir kullanılıyor ve daha uzun yıllarca moda olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sembolik ve daha özgün bir ad bulmak için, eski masal ve efsanelere ait kahramanlara bakmaya ne dersiniz? Bir de tavsiyemiz var; okunuşunu beğendiğiniz mitolojik bir adı seçmeden önce, anlamını da beğendiğinizden emin olun!

Dünyanın dört bir yanında insanlar, kişisel inançlarının birer yansıması olan dini adları tercih ediyor. Adem'den Zekeriya'ya kadar seçilebilecek birçok kutsal ad mevcut. Ayrıca, İslam dünyasının en çok sevilen adlarından olan Muhammed ve Fatma'yı da unutmamak lazım.

Bazı kültürlerde bebeğin doğum tarihi, ad bulma sürecinin merkezinde yer alıyor. Örneğin Hindistan'da bebeğin adının ilk dört harfe kadar olan kısmı burcu sayesinde belirleniyor ve gerisi anlamlı bir ad olacak şekilde tamamlanıyor. Bebeğin büyürken olumlu bir karaktere sahip olması için olumlu anlamlara sahip adlar seçiliyor. Tıpkı, Hintçe'de merhamet anlamına gelen Daya gibi.

İster kültürel öneme sahip olsun ister sadece okunuşu hoşunuza gitsin, ad bulma konusunda keşfedilecek birçok fikir mevcut. Gerçekten benzersiz bir ad bulmak isteseniz (ve henüz karar verememiş olsanız) bile, size yardım etmek için buradayız.