Bebek isimleri sözlüğü

"Bebeğime ne isim vermeliyim?" her ebeveynin en önemli sorularından biridir. Size özel hazırladığımız bebek isimleri sözlüğü ile bebeğinize en uygun ismi keşfedin.

0 sonuç bulundu

İsimleri filtrele
İsimleri filtrele
Sırala

0 sonuç bulundu

1. Aradığınız sonuçlara ulaşmak için filtreleri kullanın.

En kolay yöntemlerden biri popüler kız ve erkek isimlerine göz atmaktır. Birini beğenme şansınız yüksek! Veya nadir isimlere bakabilirsiniz. Sizin için sıra dışı erkek ve kız bebek isimleri listesi de hazırladık.

 

Kız mı erkek mi olduğundan emin değilseniz, bir isim bulmak daha da zor olabilir. Bu durumda bazı üniseks isimlere bakmaya ne dersiniz?

 

Sıkça başvurulan bir diğer isim bulma yöntemi de, miniğinize ailenin sevilen bir ferdinin adını vermektir. Örneğin, belki kızınıza annenizin adını veya oğlunuza eşinizin babasının adını verebilirsiniz. Çocuğunuza bir aile üyesinin adını verecekseniz anlamını öğrenmek isteyebilirsiniz.

 

Ayrıca kültürünüz, dininiz veya ilgi alanlarınızla bağlantılı kişisel olarak anlamlı bir şey de düşünebilirsiniz.

 

Kişisel inancınızın bir yansıması olarak dini bir isme değer veriyorsanız, Kuran’da geçen erkek ve kız isimleri koleksiyonumuza göz atın.

 

Ya da küçük çocuğunuzun mirasını yansıtan bir isim seçmeyi tercih ediyorsanız, kökeninize göre popüler isimleri düşünün. Örneğin, Balkan kökleriniz varsa Slav dillerine göz atabilirsiniz.

 

Eski moda bir bebek adı arıyorsanız, neden edebi bir bebek adı seçmiyorsunuz veya eski bir cumhurbaşkanın adını düşünmüyorsunuz? Alternatif olarak, isim de olabilecek soy isimlerden hazırladığımız listeye de bakabilirsiniz.

 

Doğadan ilham alan klasik bir isim için çiçek adlarından oluşan bebek isimlerine bir göz atın.

 

Sembolik ve daha sıra dışı bir isim için, neden eski mitlerin ve efsanelerin kahramanlarına bakmayasınız? Bir tavsiye: Kulağınızdaki yansımasını beğendiğiniz mitolojik bir isim bulduysanız, karar vermeden önce anlamını da beğendiğinizi kontrol etmeyi unutmayın!

 

Hatta bir pop kültür referansı ile işi biraz daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 90'ların TV dizilerinden ilham alan bebek isimlerine veya popüler peri masallarından alınan bu isimlere bir göz atın.

 

İster bir şekilde sizin için önemli olan bir isim arıyor olun, ister sadece kulağa hoş gelmesini istiyor olun her iki türlü de Bebek İsmi Bulma Uygulamamızda pek çok fikir bulacaksınız. Henüz ne aradığınızdan tam olarak emin olmasanız bile, size yardım etmek için buradayız

 

Çerez Onayı