Yürümeye başlayan çocuklar için el işleri

Yağmurlu bir günde evde vakit geçirmek istiyorsunuz. Değerli oyun zamanı fikirleri mi arıyorsunuz? 2 yaş ve üstü yürümeye başlayan çocuklar için bu kolay el işleri ve aktiviteler hazırlanması kolay ve ucuzdur ve sadece bir kaç temel malzeme gerektirir.

Beş duyuyu da kullandırın

Biraz spagetti pişirin ve dört ya da beş kâseye birer avuç koyun. Birkaç damla gıda boyası damlatarak makarnanın rengini değiştirin. Ellerini daldırıp alsın! Renkli makarnanın benzersizliğini, spagettilerin kayganlığını ve sıkıldıklarında çıkan hafif sesi çok sevecektir.

İnce motor becerilerini geliştirin

Bir teneke kek kalıbı ve biraz farklı renklerde ponponlar hazırlayın. Çocuğunuz ponponları tek tek kek kalıplarına dizsin. Yumuşak topları kavrarken eğlenecek ve aynı zamanda renklerin adlarını öğrenecektir.

Yaratıcılığı geliştirin

Parmak boyası yürümeye başlayan çocuklar için el işlerinin temelidir. Bir tabağa ya da tepsiye biraz boya sıkın ve yürümeye başlayan çocuğunuza parmaklarını veya eller kullanarak boş kâğıt parçalarına şekiller çizdirin. Yüzeyi yıkanabilir bir örtü veya eski gazetelerle koruduğunuzdan emin olun. Kâğıdın kaymaması için bir pano kullanabilirsiniz. Birkaç başyapıtı da çerçeveleyip ve onun odasına asabilirsiniz.

Hangi el işini seçerseniz seçin, yürümeye başlayan çocuğunuzun güvenliğini göz önünde bulundurun. Tüm aktiviteler yakından izlenmelidir, özellikle de küçük parçalar ve keskin nesneler ile çalıştığınız zaman.

Çerez Onayı