Yürümeye Başlayan Çocukları Büyük Çocuk Yatağına Geçirme | Prima

Çocuğunuz yaklaşık iki yaşına geldiğinde, yeni yürümeye başlayan çocuk veya daha büyük bir çocuk yatağına geçmeye hazırdır. Bağımsızlık yolunda ilk büyük adımlarından biri kuşkusuz bu olacaktır - aferin ona!

Çocuğunuz bu dönemde bacaklarını havaya kaldırabilecek ve beşiğin üzerinden aşırabilecek kadar uzun olabilir, bu nedenle değişimi gerçekleştirmek gelişimi için iyi, güvenliği için de gerekli bir önlemdir.

Çocuk yatağına geçmeden önce kesinlikle bazı faktörleri değerlendirmelisiniz. Unutmayın: Artık beşikte olmaması, çocuğunuzun odasına ve eve daha önce olduğundan daha fazla erişim sahibi olacağı anlamına gelir.

Bu herhangi bir küçük çocuğun merakını uyandırmaya yeter!

Çocuk yatağına geçme adımını atmadan önce, aşağıdaki tedbirleri dikkate alın:

Uyku Saati Kazalarını Önleyin

Uykulu (veya yaramaz) çocuklar, geceleri yanlarında bir büyük olmadan evde gezintiye çıkarlarsa başları derde girebilir. Bu potansiyel tehlikeyi önlemek için, çocuğunuzun kapısına bir zil takmayı deneyin, böylece odadan çıktığında onu duyabilirsiniz.

Tüm Oyuncakları Kaldırın

Çocuğunuzun başını derde sokmak için odasından çıkması gerekmez. Kendi alanıyla da muhtemelen oldukça ilgilidir. Çocuğunuzu uyutmadan önce kırılabilecek veya potansiyel olarak boğulma tehlikesi oluşturabilecek tüm oyuncak ve objeleri güvenle kaldırdığınızdan emin olun. Yeri çabucak süpürmek, çocuğunuzun karanlıkta yataktan kalktığında ayağının takılabileceği herhangi bir nesneyi ortadan kaldıracaktır.

Yatağı Uygun Konuma Yerleştirin

Bir çocuk yatağı yere beşikten daha yakındır fakat yine de çocuğunuzun yatağının etrafındaki alanın yüzeyinin yumuşak olması, en azından bir halı bulunması kötü bir fikir değil. Yatağı aynı zamanda esintilerden veya sarkan kordon veya perdelerden uzak olması için pencereden uzağa koymalısınız.

Bu güvenlik önlemlerini aldıktan sonra kutlama yapma zamanı! Çocuk yatağına geçmek büyük bir adımdır ve çocuğunuza onunla ne kadar gurur duyduğunuzu göstermek önemlidir.

Çerez Onayı