Baby Shower Davetiyeleri

Baby Shower Davetiye Fikirleri

2 Görütüleme
14.08.19
2 Dakikada okuyabilirsiniz

Baby shower'ı düzenleyen kişi olarak baby shower davetiyesi kararını vermek, partinizin genel izlenimini (şirin veya şık, eğlenceli veya resmi, klasik ve modern vb.) belirlemenizi sağlar. Çok sayıda baby shower davetiye fikirleri arasından hangisini seçeneğinize karar verirken anne adayının tercihine ve seçtiğiniz baby shower temasına dikkat edin.

Baby shower fikirleriyle ilgili araştırma yaparken misafirlerinizi nasıl davet edeceğinizi anlatan çeşitli önerilerle karşılaşacaksınız. Davetiye olarak, anne adayının yakın arkadaşlarıyla yapacağı samimi bir parti için sadece bir telefon görüşmesi veya Facebook mesajı yeterli olsa da kağıda basılı davetiyeler göndermek baby shower partinizi daha özel bir hale getirebilir. Hazır davetiyeler pratik bir çözümdür ve genellikle çok sayıda şablon ve tasarım arasından temanıza en uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

El yapımı davetiyeler kendinizden bir şeyler katmanızı sağlarken özel olarak tasarlanıp basılan baby shower davetiyeleri benzersiz olur ve profesyonel baskı da davetiyenin daha da dikkat çekici hale gelmesini sağlar. Parti düzenleyenler bazen daha hızlı olması ve LCV takibini kolaylaştırması nedeniyle elektronik davetiyeleri tercih eder.

Özellikle misafirleriniz farklı şehirlerde veya uzakta yaşıyorsa normal posta yerine e-posta göndermek de zaman kazanmanızı sağlar.

İsterseniz bir Facebook etkinliği oluşturarak herkese haber verebilir, LCV takibi yapabilirsiniz ve etkinlik güncellemeleri gönderebilirsiniz. Herkesin Facebook hesabı olmadığını unutmamanızı ve herhangi bir yanlış anlama olmasını önlemek için etkinliği "özel" olarak ayarlamanızı özellikle öneririz.

Davetiye türünü seçtikten sonra baby shower davetiyesine yazacaklarınızı belirlemeniz gereklidir. Aşağıdaki bilgileri eklemeyi unutmayın:

 • Etkinliğin bir baby shower partisi olduğunu belirtin (farklı türdeki davetiyelerde de "baby shower" ifadesi geçebilir)
 • Partinin kimler için düzenlendiğini belirtin (anne veya baba adayı için)
 • Partiyi düzenleyen kişiyi belirtin
 • Tarih, başlangıç ve bitiş saati
 • Adres (haritayı veya ulaşım bilgilerini ayrı bir sayfada gönderin veya Google haritalar linkini ekleyin)
 • LCV için iletişim bilgileri ve LCV'lerin gönderilmesini istediğiniz en son tarih/saat

İsterseniz biraz daha bilgi ekleyebilirsiniz:

 • Baby shower teması
 • Hediye listesi veya hediye önerileriyle ilgili ayrıntılar
 • Bebeğin cinsiyeti ve adı (biliniyorsa)
 • İkramlar (ve misafirlerin beslenmeyle ilgili özel durumlarını belirtmeleri için yapması gerekenler)
 • Kıyafet kuralı
 • Misafirlerin getirebileceği herhangi özel bir şey (ör. oynanacak bir oyun için herkesin bebeklik fotoğrafı getirmesi gerekebilir)
 • Eşlerin ve çocukların davetli olup olmadığı bilgisi

Davetiye üzerine yazdıklarınızın çok ayrıntılı ve uzun olması gerekli değildir. Hatta şablon olarak bu davetiye metnini kullanabilirsiniz:

[İsim] bebek, çok yakında aramıza katılacak. Bu özel güne hazırlanırken bizimle birlikte olmanız bizi çok mutlu eder.

[Tarih] günü [başlangıç saati] - [bitiş saati] arasında [Anne adayının ismi] için düzenleyeceğimiz baby shower partisine sizi de bekliyoruz.

[Adres]

Düzenleyen: [Düzenleyenin adı]

[İkram türünü yazın (ör. hafif öğle yemeği)] ikram edilecektir. Rahat kıyafet. Bebek hediye listesi için bkz.: [hediye listesi bilgilerini yazın].

[Tarih] tarihine kadar [düzenleyenin iletişim bilgileri] numaralı telefona/e-posta adresine lütfen gelip gelemeyeceğinizi bildirin (LCV).

Baby shower davetiyenize yazacaklarınıza karar verdikten sonra "Gönder"e basmadan veya baskıyı almadan önce yazdıklarınızı kontrol edin. Davetiyeleri normal postayla gönderiyorsanız ve biraz daha şıklık katmak istiyorsanız özel zarflar ve pullar alabilirsiniz. Davetiyeleri yaklaşık altı hafta önceden gönderin ve şehir dışındaki misafirlere seyahat planlarını yapabilmeleri için daha da erken haber vermeye dikkat edin. Davetiyeyi gönderdikten sonra herkesi arayarak davetiyeyi aldıklarından emin olun. Bir LCV listesi oluşturarak partiye gelenleri takip edin.

Diğer ayrıntılar için Prima’nın hazırladığı baby shower planlama rehberine göz atın.
Muhteşem baby shower fikirleri üretmenizi sağlayacak baby shower partileri rehberine ve baby shower ihtiyaç listesine göz atın.

Bunları okudunuz mu: