A214

İster birinci, ister beşinci gebeliğiniz olsun, haberleri almanın heyecanını gizlemek zordur. İlk üç aylık dönemde, pek çok heyecan verici ve kimi zaman da bunaltıcı dönüm noktaları yaşarsınız. En heyecanlılarından biri de eşinize haber verme kısmıdır. İyi haberleri eşinize aniden vermek yerine baba olacağını bildirmek için bu dokuz adet eğlenceli yoldan birini tercih edin.

1. Gün Sonu Sürprizi

Gebe olduğunuzu öğrendiğiniz günün gecesinde yatma saati geldiğinde eşinize sokulup gülümseyerek “İyi geceler Baba!” deyin.

2. Haberi Mutfak Personeli Versin

Şık bir restoranda yemek rezervasyonu yapın ve mutfak personelinden eşinizin tatlı tabağına çikolata veya meyve püresiyle “Tebrikler” yazmasını rica edin. Gebe kalmak için bir süredir uğraşmaktaysanız, mesajın ardında yatan nedeni çabucak anlayabilir fakat bu mutlu bir sürprizse, işi anlayana dek hiç bir şey bilmiyormuş gibi yapabilirsiniz.

3. Hediyeleri Açma

Eşinizi kahvaltı masasında karnınızın etrafında dekoratif bir kurdeleyle karşılayın. Ondan hediyeyi açmasını isteyin ve kurdelenin iç tarafında yazan “Gebeyim” sözcüklerini görmesine izin verin.

4. Müziğin Sesi

Adında “bebek” kelimesi geçen şarkılardan oluşan bir liste yapın. Bir hafta sonu her ikiniz de evde dinlenirken oynat tuşuna basın ve sesi açın. Durumu tahmin etmesinin ne kadar zaman alacağını görün!

5. Sizin Yerinize Yemekleriniz Konuşsun

Her zamanki haftalık akşam yemeği menüsünü bırakın ve eşinize kuzu pirzolası, minik patates, minik mısır ve minik havuçlardan oluşan lezzetli bir yemek pişirin.

6. Pasta Yoluyla İletişim

Ona bir pasta yapın ve kremasının üzerine “Gebeyim” yazın. Pastayı bir gün akşam yemeğinden sonra önüne bırakın ve tepkisini izleyin.

7. Çocuklar da Eğlenceye Katılsın

Büyük çocuğunuz için bir tişörtün üzerine kumaş kalemleri ve boyasıyla “Ağabey” yazın. Bunu ona giydirin ve babasını bulmasını isteyin (veya babası ve gelene dek bekleyin). Eşiniz mesajı alana dek başka bir odadan dinleyin ve saklandığınız yeri bulduğunda kocaman bir kucaklamaya hazır olun.

8. Sürpriz Bir Hediye

İlk randevunuz ve ultrasonunuza yalnız başınıza katılmayı sorun etmezseniz, onu resimleri küçük bir hediye kutusunda, dışarı çıktığınız bir gece verin.

9. Biraz Meraklandırma

Haberi eşinizin anne ve babasına verin ve durumu bir sohbet sırasında açıklamalarını isteyin. Eşiniz ilk başta —heyecan veya çekingenlik— nedeniyle biraz kıkırdayabilir fakat haberi sevdiklerinden almak asla unutmayacağı özel bir an olacaktır.

Eşinize gebe olduğunuzu haber vermeyi seçtiğiniz anın tadını çıkarın—bu ikinizin de birlikte çıkacağı harika bir yolculuğun başlangıcı olacaktır!