Gebeliği Haber Verme: Eşinize Haber Verme

İster birinci, ister beşinci gebeliğiniz olsun, haberleri almanın heyecanını gizlemek zordur. İlk üç aylık dönemde, pek çok heyecan verici ve kimi zaman da bunaltıcı dönüm noktaları yaşarsınız. En heyecanlılarından biri de eşinize haber verme kısmıdır. İyi haberleri eşinize aniden vermek yerine baba olacağını bildirmek için bu dokuz adet eğlenceli yoldan birini tercih edin.

1. Gün Sonu Sürprizi

Gebe olduğunuzu öğrendiğiniz günün gecesinde yatma saati geldiğinde eşinize sokulup gülümseyerek “İyi geceler Baba!” deyin.

2. Haberi Mutfak Personeli Versin

Şık bir restoranda yemek rezervasyonu yapın ve mutfak personelinden eşinizin tatlı tabağına çikolata veya meyve püresiyle “Tebrikler” yazmasını rica edin. Gebe kalmak için bir süredir uğraşmaktaysanız, mesajın ardında yatan nedeni çabucak anlayabilir fakat bu mutlu bir sürprizse, işi anlayana dek hiç bir şey bilmiyormuş gibi yapabilirsiniz.

3. Hediyeleri Açma

Eşinizi kahvaltı masasında karnınızın etrafında dekoratif bir kurdeleyle karşılayın. Ondan hediyeyi açmasını isteyin ve kurdelenin iç tarafında yazan “Gebeyim” sözcüklerini görmesine izin verin.

4. Müziğin Sesi

Adında “bebek” kelimesi geçen şarkılardan oluşan bir liste yapın. Bir hafta sonu her ikiniz de evde dinlenirken oynat tuşuna basın ve sesi açın. Durumu tahmin etmesinin ne kadar zaman alacağını görün!

5. Sizin Yerinize Yemekleriniz Konuşsun

Her zamanki haftalık akşam yemeği menüsünü bırakın ve eşinize kuzu pirzolası, minik patates, minik mısır ve minik havuçlardan oluşan lezzetli bir yemek pişirin.

6. Pasta Yoluyla İletişim

Ona bir pasta yapın ve kremasının üzerine “Gebeyim” yazın. Pastayı bir gün akşam yemeğinden sonra önüne bırakın ve tepkisini izleyin.

7. Çocuklar da Eğlenceye Katılsın

Büyük çocuğunuz için bir tişörtün üzerine kumaş kalemleri ve boyasıyla “Ağabey” yazın. Bunu ona giydirin ve babasını bulmasını isteyin (veya babası ve gelene dek bekleyin). Eşiniz mesajı alana dek başka bir odadan dinleyin ve saklandığınız yeri bulduğunda kocaman bir kucaklamaya hazır olun.

8. Sürpriz Bir Hediye

İlk randevunuz ve ultrasonunuza yalnız başınıza katılmayı sorun etmezseniz, onu resimleri küçük bir hediye kutusunda, dışarı çıktığınız bir gece verin.

9. Biraz Meraklandırma

Haberi eşinizin anne ve babasına verin ve durumu bir sohbet sırasında açıklamalarını isteyin. Eşiniz ilk başta —heyecan veya çekingenlik— nedeniyle biraz kıkırdayabilir fakat haberi sevdiklerinden almak asla unutmayacağı özel bir an olacaktır.

Eşinize gebe olduğunuzu haber vermeyi seçtiğiniz anın tadını çıkarın—bu ikinizin de birlikte çıkacağı harika bir yolculuğun başlangıcı olacaktır!

Tebrikler! Bebek beklediğinizi öğrenmek, haberi şimdilik gizlemeyi zorlaştırabilir fakat bunu işyerinde ilan etmeden önce, bebeğinizin ne zaman doğacağına ve gebeliğiniz süresince hafta hafta nelerle karşılaşacağınıza bir göz atın.

Yakında haberi herkese vermeye hazır olacaksınız, o halde bu dokuz adet eğlenceli Gebeliği Duyurma fikrinden ilham alın.

1. İlk müjde patrona

Patronunuz iyi haberleri alan ilk kişi olmalıdır. Haberi alıştırarak söyleyin; ne de olsa gemiyi siz olmadan idare edecek! Onu öğle yemeğine çıkarmayı teklif edebilir ve haberi yemek sırasında verebilirsiniz. Patronunuz ve insan kaynakları temsilciniz ile bir toplantı ayarlayın ve onlara doğum iznine çıkma konusunu açmadan önce özel yapılmış tulum biçiminde kurabiyeler sunun.

2. Tatlıya Düşkün

Çalışma masanıza mavi ve pembe renkli şekerlerle dolu bir kavanoz bırakın ve kavanoza “benden ve minik şekerimden yazan bir not yapıştırın.” Ofisin tamamına (veya yalnızca kendi ekibinize) bir e-posta göndererek çalışma masanızda şeker bulunduğunu bildirin ve yavaşça masaya yaklaşmalarını izleyin.

3. Duyduk Duymadık Demeyin!

Haberi vermek için bir sonraki şirket toplantısını bekleyin. Yöneticiniz konuşmak istediğiniz bir konu olup olmadığını sorduğunda elinizi kaldırın ve iş arkadaşlarınıza sizin ve eşinizin bebek beklediğini söyleyin.

4. Haberleri Cinsiyetle Birlikte Verin

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenene dek bekleyin ve bir seferde iki haber verin. Ultrason sonuçlarınızı aldığınızda küçük kekler yapın ve hamura bir kaç damla kırmızı veya mavi gıda boyası ekleyin. Ev yapımı kekleri ertesi gün işe getirin ve yanlarına bir not bırakın.

5. Eski Moda bir Telefon Oyunu

Küçük bir grup insanla birlikte çalışıyorsanız, bir veya iki iş arkadaşınıza haberi verin ve bırakın dedikodu yayılsın—kararında dedikodu herkes için iyidir.

6. Herkes Simit Sever!

İşe elinizde bir sürü simitle gelin ve onları mutfağa yanlarında şöyle yazan bir notla bırakın: “Bebeğim bu günlerde yalnızca bunları yememi istiyor.”

7. Takımda “Ben” Olmaz

Gebeliğinizi iş arkadaşlarınıza bir ajanda notu yazarak ekibe yeni birini katılacağını bildirerek haber vermeyi deneyin. Bebeğin tahmini doğum gününü yeni üyenin işe başlama tarihi olarak yazın ve durumu önce kimin tahmin edeceğini görün—tahminimize göre bu kişi çocuklu iş arkadaşlarınızdan biri olacak.

8. Bırakın Giysileriniz Konuşsun

Mesleğinizde önlük giymeniz gerekiyorsa, tek renkli kıyafetinizi bebek teması taşıyan bir kıyafetle değiştirin. Yeni stiliniz hakkında soru sorulana dek dilinizi tutun.

9. Yolculuk Nereye?

İş arkadaşları tatil planları hakkında konuşmaya bayılırlar, bu nedenle bir sonraki tatil konulu sohbetinizde “bebek öncesi tatil” fikirleri aradığınızı araya sıkıştırın. Seyahat fikirlerinin yanı sıra sıcak kucaklamalar ve iyi dileklerle de karşılaşacaksınız.

Bir kişinin eğlenceli iş ortamı, diğerinin son derece ciddi ofisinden farklı olabilir, bu nedenle bu gebeliğinizi duyurma fikirlerini harekete geçirmeden önce kendi iş ortamınıza uygun şekilde değerlendirmeyi unutmayın!

Çerez Onayı