“Hamileliğin ilk belirtilerini fark ediyordum. Ama teknik olarak gebelik testi yaptırmaya hazır değildim o gün. O yüzden kendim bir test alıp uyguladım. Testin üzerinde geciken periyoddan bir hafta önce gebe olup olmadığınızı tespit edebileceği yazıyordu.

2 Mayıs 2012 sabahı kalktım, bir test alıp uyguladım ve beş dakika beklemesi için banyoya bıraktım.

Ben beklerken eşim de duş alıyor ve işe gitmeye hazırlanıyordu. Yatağa dönüp eşimin işini bitirmesini beklemeye başladım. Bir yandan da gebe olduğumu ümit ediyordum.

Banyonun kapısını açıp bana bakan eşimin yüzündeki ifadeyi gördüğüm o anı hiç unutmayacağım. Gözlerinde kocaman heyecan ışıltılarıyla bana sordu: Bu test senin gebe olup olmadığını mı tespit ediyor? Evet dedim, onu ölçüyor.

Yataktan fırladım ve banyoya koştum. Ne diyor, ne diyor? Bana testi gösterdi, hamileydim. Çığlığı basıp yatağın üzerinde zıplamaya başladım.

Eşim toparlanıp işe gitti. Doktordan zaten randevu almıştım. Doktora evde test yaptığımı anlattım. O da kan örneği aldı ve emin olmak için bir test daha yaptı. Hemşire o gün öğleden sonra beni arayıp, “Siz sahiden, sahiden, sahiden hamilesiniz” dedi gülerek. Ben de güldüm ve ‘Bu ne anlama geliyor?' diye sordum.

O da bana kanımdaki HCG seviyesinin çok yüksek olduğunu, muhtemelen ikiz ya da üçüz annesi olacağımı söyledi.

Eşimi arayıp durumu anlattım, sadece ‘Peki, ne zaman emin olacağız?' diye sordu. Birkaç hafta sonra ultrasona girdim ve bir değil iki bebek beklediğimi öğrendim. Hayatımda karşılaştığım en güzel sürprizdi.”

İkiz annesi Tülin hanım...

Siz de Tülin Hanım’la aynı sevinci yaşadıysanız, hafta hafta gebelik takvimimizi inceleyerek sizi bu mutlu yolculukta ne gibi yeni heyecanların beklediğine göz atabilirsiniz.