Prima® bebek bezlerine dair bağımsız testler ve uzman görüşleri

Bebek bezi bir bebeğin cildine en çok temas eden şeydir. Bu sebeple, bir bebeğin doğduğu günden yaklaşık 3 yaşına kadar aralıksız olarak cildine değen bir ürünün üreticisi olarak işimizi en üstün standartlarla ilerletmek hep en önemli prensibimiz olmuştur. Pampers ailesinin bir üyesi olan Prima bebek bezleri dünyanın 1 numaralı bebek bezi üreticisi, P&G tarafından üretilir. P&G bebek bezlerini ülkeler üstü standartlarla üretir, bu sebepledir ki dünyada milyonlarca bebek Pampers ve Prima ürünlerini her gün güvenle kullanmaktadır.

Gördüklerinizin Ötesinde: Prima® bebek bezlerine dair bağımsız testler ve uzman görüşleri

Prima, yapılan bağımsız testler sonucunda Türkiye’de yıllardır pediatristlerin bir numaralı tercihi ve önerisi olmuştur. Cilt koruması ve kesintisiz uyku için pediatristlerin önerdiği marka Prima’dır*.

Prima® uzmanları her gün, bebeğinizin güvenliğini ve rahatlığını sağlamak ve etkili performans için mümkün olan en iyi bebek bezini geliştirmeye çalışırlar. Bebek bezlerimizin klinik ve dermatolojik olarak test edilmesinin nedeni budur. Bu sebeple bebek bezlerimizi tasarlarken bağımsız uzman görüşlerini de dikkate alırız.

Bağımsız bir kuruluş olan İngiltere merkezli Cilt Sağlığı Birliği Prima ve Pampers ürünlerinin cilde uygunluğunu onaylamakta ve ürünlerimizi önermektedir.

Bebeğinizin cilt sağlığı ve güvenliği için test edildi, onaylandı

Uzmanlar tarafından dermatolojik olarak test edilen bebek bezleri

Bebek cildi özellikle hassas olduğundan, tüm bebek bezlerimiz bağımsız dermatologların gözetiminde dermatolojik olarak test edilir. Bordeaux CHU Hastanesi Dermatoloji Profesörü ve Pediatrik Dermatoloji Müdürü Dr. Alain Taïeb de bezlerimizin, bebek sağlığı için hiçbir risk oluşturmadığını ve tamamen güvenli olduğunu teyit etmiştir.

Sağlık profesyonelleri tarafından onaylanmış %100 güvenli bileşim

Her bileşenin kendine özgü bir işlevi vardır. Bu bileşenler, bebeğinizin rahatı ve güvenliğinin yanı sıra bez performansına da katkıda bulunur. Tedarikçilerimiz içerik ve süreçler konusunda bizimle %100 şeffaflıkla çalışmakla yükümlüdür. Toksikologlarımız tedarikçilerimizle sıkı bir şekilde çalışmakta ve her bileşenin güvenliğini titizlikle değerlendirmektedir. Güvenlik testleri onaylandıktan sonra klinik testler çocuk doktorları, pediatrik dermatologlar ve dermatologlar gibi bağımsız uzmanlarla iş birliği içinde yürütülmektedir.

Bebek bezlerimizin kalite ve güvenliğini doğrulamak için yapılan klinik çalışmalar:

Prima® olarak, ekstra emici kanallarımız gibi inovasyonlarımız için %100 güvenli olduğunu ve bebeklerin altını yumuşak ve kuru tuttuğunu doğrulamak adına klinik çalışmalar yürütüyoruz.

Yakın zamanda Avrupa Pediatrik Dermatoloji Birliği ile birlikte 1.500 bebek ile 20.000'den fazla cilt testi içeren çok kapsamlı bir klinik çalışma gerçekleştirdik! Bu çalışma, infantil deri bozuklukları ve bebek bezi değiştirme alışkanlıkları konusunda şimdiye kadar yapılmış en büyük klinik çalışma özelliğini taşımaktadır. Çalışmaya katılan Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği eski başkanı Dr. Daniel Hohl de “Pampers® bebek bezlerinde yapılan güvenlik testlerinin derinlemesine bir incelemesini yaptım ve ürünlerinin bebeklerde kullanımının mükemmel derecede güvenli olduğunu onaylıyorum." diyor.

Prima inovasyonlarının merkezinde uzmanlarımız bulunuyor!

Ebeveynler: Prima®'nın önde gelen uzmanları

Hiç kimse bebeğinizi sizden daha iyi tanıyamaz, bu yüzden sizin gibi ebeveynlerin düşünceleri bizim için çok önemli. Her hafta, 1.200 tane anne ve baba, bebek bezi ile ilgili deneyimlerini paylaşmak için ARGE merkezimize geliyor.

Prima AR&GE Müdürü Frank Wieseman “Bir bebek bezi tasarladığımızda, kendimizi bebeğin yerine koymaya çalışırız. Prima®'da, bebekleri her gün bizim bezlerimizi kullanırken gözlemleyebilecek kadar şanslıyız. Bu bilgiyi gerçek hayat deneyimlerinden edinmek, bebeklere mükemmel şekilde uyan ürünlerimizi tasarlayabilmemiz için çok değerli bir araçtır. Ayrıca Prima araştırmacılarının büyük bir kısmı aynı zamanda tabii ki ebeveynler!” diyor.

Prematüre hemşireleriyle iş birliği içinde, dünyanın en küçük bebekleri için dünyanın en küçük bezini tasarladık!

Prematüre hemşireleriyle yakın iş birliği içinde, dünyanın en küçük bebek bezini geliştirdik. 2002 yılında, prematüre bebekler için özel olarak geliştirilmiş bebek bezi tasarlayan ilk marka olduk.

Prima®'da AR&GE Müdürü Frank Wieseman, “Prematüre Bebek Bezi, prematüre bebeklerin özellikle hassas olduğunu dikkate alınarak tasarlanmıştır. Bu bezler, bebeklerin ilk haftalarında yaşamla mümkün olan en iyi koşullarda baş etmelerini sağlar. Bebeklerin ihtiyacı olan özeni sunarak sağlık çalışanlarının işlerini kolaylaştırır” diyor.

Ayrıca, kârımızın bir kısmını kâr amacı gütmeyen El Bebek Gül Bebek Derneği’nin prematüre ebeveynler için oluşturduğu Prematüre Eğitim Fonu’na bağışlayarak, bu konudaki araştırmaları, prematüre bebekleri ve ebeveynlerini destekliyoruz.

#GüvenleBüyüsün: Islak mendillerde testler ve güvenlik

Prima'da herhangi bir değişiklik yaptığımızda, bebek bezleri ve ıslak havlularımızda halihazırda güvenle kullandığımız malzemeleri ya da yalnızca kapsamlı değerlendirmelerden geçmiş ve güvenli olduğu kanıtlanmış içerikleri kullanıyoruz.

Yaptığımız testlerin bir örneği de Prima Islak Havlular için cilt uyumluluğu ve hassasiyet testidir. Bu test, bebek cildinin üründeki losyona ve bitmiş ürün olan ıslak havlumuza nasıl tepki verdiğini doğrulamamıza yardımcı olur.

Bu test, cildi deterjan, parfüm, kişisel temizlik ürünleri, ter önleyici ürünler veya deodorantlar, kremler ve losyonlar dahil olmak üzere çeşitli ürünlere duyarlı olan yetişkinler üzerinde yapılır.

Islak havlunun içeriğindeki losyonu veya son ürünün küçük bir parçasını cilt üzerinde uygulayarak, damıtılmış su ya da tuzlu suya cildin verdiği tepkiye göre karşılaştırıyoruz. Yama testi yıllardır birçok tüketici ürünleri şirketi tarafından kullanılmaktadır. Yama testi çalışmalarımızda, Prima Islak Havlularının cilde karşı su kadar hassas olduğunu ve tahrişe neden olmadığı sürekli olarak kanıtlanmaktadır.

Klinik çalışmalar yetişkinler üzerinde yapılsa da uzman ekibimiz ürünlerimizin gerçek hayatta bebekler üzerinde kullanımı sonucu yaşanan tecrübeleri yakından takip etmektedir. Son on yılda, Prima Islak Havlularının hassas ciltli bebekler için dahi güvenli, etkili ve yumuşak lduğunu gösteren çalışmalar ve analizler yayınlandı. Dermatologlar tarafından yapılan araştırmalarımıza göre, Prima Islak Havlular cilde karşı Prima Bebek Bezleri kadar hassastır.

2001 yılında Avrupa Dermatoloji ve Veneroloji Akademisi Dergisinde yayınlanan bir çalışmada, şiddet derecesi 0 (yok) ile 3 (ciddi) arasında değerlendirilen diğer maddelere kıyasla Islak Havlular düşük skorlar elde etti (mendiller için 0.831 iken su ve temizlik malzemeleri için 1.019).

#GüvenleBüyüsün: Kullanım sonrası geri bildirimler ve tüketici memnuniyeti

Prima’nın kapsamlı güvenlik testindeki son adım, ürünlerimizi evde kullanan ebeveynlerin güvenlikle ilgili yorumlarını almak, kaydetmek ve takip etmektir. Ürünlerimizi kullanan anne ve babaların, ürünlerimiz hakkındaki yorumlarını almak istiyoruz. Tüketicilerimizin aramalarına ve e-postalarına cevap veren müşteri memnuniyeti konusunda eğitim almış uzman bir ekibimiz var. Ebeveynlerin endişelerini fark edebilmemiz, ürün kalitesini daima en yüksek seviyede tutabilmemiz ve tüketici memnuniyeti standartlarımızı korumamız için geri bildirimimiz büyük önem taşıyor.

Kalite ve ürün geliştirme uzmanlarımız, tüketicilerden gelen geri bildirim, kalite kontrolleri ve ürün geliştirme döngüsü devamlı kılmak için tüketici memnuniyeti, marka ve araştırma geliştirme ekiplerimizle yakın temas halindedir.

Ürünlerimiz üretim bandından çıktıktan sonra dahi anne ve babaların görüşlerini almaya; bezin kalite ve güvenliğini sağlamaya devam ediyoruz. Herhangi bir yorumunuz veya sorunuz varsa, sizler de bizi 08502200911 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Prima Güvenlik Taahhüdü

Bağımsız Testler ve Uzman Görüşleri

Çerez Onayı