Prima® uzmanları her gün, bebeğinizin güvenliğini ve rahatlığını sağlamak ve etkili performans için mümkün olan en iyi bebek bezini geliştirmeye çalışırlar. Bebek bezlerimizin klinik ve dermatolojik olarak test edilmesinin nedeni budur. Bu sebeple bebek bezlerimizi tasarlarken bağımsız uzman görüşlerini de dikkate alırız.

Bebek bezlerimiz üzerinde yapılan farklı testler ve uzman görüşleri hakkında bilgi edinin!

Bebeğinizin güvenliği için test edildi, onaylandı

Uzmanlar tarafından dermatolojik olarak test edilen bebek bezleri

Bebek cildi özellikle hassas olduğundan, tüm bebek bezlerimiz bağımsız dermatologların gözetiminde dermatolojik olarak test edilir. Ayrıca, “Prima Bebek Bezlerinin bebek sağlığı için hiçbir risk oluşturmadığını ve tamamen güvenli olduğunu” teyit eden Bordeaux CHU Hastanesi Dermatoloji Profesörü ve Pediatrik Dermatoloji Müdürü Dr. Alain Taïeb ile işbirliği içinde çalıştık.

Sağlık profesyonelleri tarafından onaylanmış %100 güvenli bileşim

Her bileşenin kendine özgü bir işlevi vardır. Bu bileşenler, bebeğinizin rahatı ve güvenliğinin yanı sıra bez performansının da sağlanmasına yardımcı olmalıdır. Toksikologlarımız tedarikçilerimizle sıkı bir şekilde çalışmakta ve her bileşenin güvenliğini titizlikle değerlendirmektedir. Güvenlik testleri onaylandıktan sonra klinik testler çocuk doktorları, pediatrik dermatologlar ve dermatologlar gibi bağımsız uzmanlarla işbirliği içinde yürütülmektedir.

“Güvenlik bizim bir numaralı önceliğimizdir: Bebek bezlerimizi araştırmacılarımızın uzmanlığında tamamen güvenli olacak şekilde tasarlıyoruz ve tıp dünyasından bağımsız uzmanlar tarafından denetlenen titiz testler yapıyoruz” diye açıklıyor bilim uzmanımız Emmanuelle Bégué ve bebek bezlerimizde kullanılan malzemelerle ilgili süreci yakından izliyor.

Bebek bezlerimizin içeriğinde bulunan (ve bulunmayan!) her şey hakkında bilgi edinmek için bileşenler hakkındaki makalemizi okuyun!

Bebek bezlerimizin kalite ve güvenliğini doğrulamak için yapılan klinik çalışmalar

Prima® olarak, ekstra emici kanallarımız gibi inovasyonlar için, bebek bezlerimizin %100 güvenli olduğunu ve bebeklerin altını yumuşak ve kuru tuttuğunu doğrulamak adına klinik bir çalışma yürüttük.

Yakın zamanda 20.000'den fazla cilt testi içeren çok kapsamlı bir klinik çalışma gerçekleştirdik! Bu çalışma, infantil deri bozuklukları ve bebek bezi değiştirme alışkanlıkları konusunda şimdiye kadar yapılmış en büyük klinik çalışmadır. Çalışmaya katılan Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği eski başkanı Dr. Daniel Hohl de “Prima bebek bezlerinde yapılan güvenlik testlerinin derinlemesine bir incelemesini yaptım ve Prima® ürünlerinin bebeklerde kullanımının mükemmel derecede güvenli olduğunu onaylıyorum" diyor.

Prima inovasyonlarının merkezinde uzmanlarımız bulunuyor!

Ebeveynler: Prima®'nın önde gelen uzmanları

Hiç kimse bebeğinizi sizden daha iyi tanıyamaz, bu yüzden sizin gibi ebeveynlerin düşünceleri bizim için çok önemli. Her hafta, 1200'ü aşkın anne ve baba, Prima® bebek bezi ile ilgili deneyimlerini paylaşmak için Almanya'daki araştırma merkezimize geliyor. Bebek bezlerimizi daha iyi hale getirmek için ebeveynlerin görüşlerini değerlendiriyoruz. “Bir bebek bezi tasarladığımızda, kendimizi bebeğin yerine koymaya çalışırız. Prima®'da, bebekleri her gün bizim bezlerimizi kullanırken gözlemleyebilecek kadar şanslıyız. Prima AR&GE Müdürü Frank Wiesemann şöyle açıklıyor: “Bu bilgiyi gerçek hayat deneyimlerinden edinmek, bebeklere mükemmel şekilde uyan ürünlerimizi tasarlayabilmemiz için çok değerli bir araçtır. Ayrıca Prima araştırmacılarının büyük bir kısmı aynı zamanda ebeveynler!”

Prima® Hava Kanalları: Bebeğin ihtiyaçlarına daha iyi cevap veren anahtar inovasyon

Tüm dermatologlar bebeğin cildini korunması ve bebek bezi isiliği riskinin azaltılması için bezin hava alması gerektiği konusunda hemfikirdir.

Prima® Hava Kanalları, bebek bezi dolu olduğunda bile, havanın bez içinde serbestçe dolaşmasını sağlar. Bu sayede cilt nefes alır ve kuru kalır.

Prematüre hemşireleriyle işbirliği içinde, dünyanın en küçük bezini tasarladık!

Prematüre hemşireleriyle yakın işbirliği içinde, dünyanın en küçük bebek bezini geliştirdik. 2002 yılında, prematüre bebekler için özel olarak geliştirilmiş bebek bezi tasarlayan ilk marka olduk.

Prima®'da Araştırma ve Geliştirme bölümü başkanı Dr. Frank Wiesemann, “Prematüre Bebek Bezi, prematüre bebeklerin özellikle hassas olduğunu dikkate alınarak tasarlanmıştır. Bu bezler, bebeklerin ilk haftalarında yaşamla mümkün olan en iyi koşullarda baş etmelerini sağlar. Bebeklerin ihtiyacı olan özeni sunarak sağlık çalışanlarının işlerini kolaylaştırır” diyor.

Ayrıca, kârımızın bir kısmını kâr amacı gütmeyen El Bebek Gül Bebek Derneği'nin prematüre ebeveynler için oluşturduğu Prematüre Eğitim Fonu'na bağışlayarak, bu konudaki araştırmaları, prematüre bebekleri ve ebeveynlerini destekliyoruz.

Prima®, doğum kliniklerinde tercih edilen ilk marka!

Prima bebek bezleri, Fransa'daki doğum klinikleri ve hastanelerde tercih edilen ilk markadır.* Uzmanlarımız sağlık kurumlarının güvenini kazanmış olmaktan gurur duyuyor! Bu güveni devamlı kılmak için bebeklere en iyi şekilde uyum sağlayan ürünler sunarak, ürünlerimizi daha da iyileştirmek için sürekli çaba sarf ediyoruz.

Yenidoğan bezlerimiz, dermatolojik olarak test edilmesinin yanında ve daha fazla konfor için özel bir göbek oyuntusu bulunmaktadır. Yenidoğanlara özel ve özellikle de yumuşak dışkıdan nemi hızla emerek bebeğin cildinden uzaklaştıran eşsiz bir emici üst tabakaya sahiptir. Ayrıca, bez değişim zamanı geldiğinde renk değiştiren bir ıslaklık göstergesiyle ebeveynlere yardımcı olur.

Ürünlerimiz üretim bandından çıktıktan sonra dahi anne ve babaların görüşlerini almaya; bezin kalite ve güvenliğini sağlamaya devam ediyoruz. Herhangi bir yorumunuz veya sorunuz varsa, bizi 08502200911 numaralı telefondan aramaktan çekinmeyin.

*Doğum kliniklerinde yapılan bez dağıtımı 0-2 yaş, Haziran 2017.

Prima Güvenlik Taahhüdü

Bağımsız Testler ve Uzman Görüşleri