Ağlayan Bebeği Nasıl Sakinleştireceğinizi Öğrenin | Prima

Tüm bebekler ağlar

Bebeğiniz hüngür hüngür ağladığında yanlış bir şey yaptığınızı ya da ağlamasını durdurmak için yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Ne yazık ki durum çoğu zaman böyle olmaz. Bebeklerin sinir sistemleri olgun olmadığından kendilerini rahatlatmanın başka yolunu bilmezler. Heyecan verici, yoğun bir yaşamın olduğu hanelerdeki gergin bebekler genellikle daha fazla ağlarlar, ancak tüm bebekler öfke dönemlerinden geçerler.

Bebeği hafifçe hareket ettirin

Kolik olan sinirli bebekler sallanmayı, okşanmayı, dans ettirilmeyi veya yürütülmeyi severler. Bebeğiniz ağladığında çekinmeyin, bunlardan herhangi birini (ya da tümünü!) deneyin. 

Bebeğinizi asla sallamayın

Uzmanlar her ne olursa olsun bebeklerin asla sarsılmaması gerektiğinde hem fikir. Eğer durumla başa çıkamayacak gibi hissedersiniz bebeğinizi yatağına bırakın ve kısa bir ara verin. Bir bebeği sallamak kalıcı hasara neden olabilir. Buna "Sarsılmış Bebek Sendromu" adı verilir ve çok ciddi bir rahatsızlıktır. O nedenle, sakinliğinizi kaybetmeye başladığınızda bebeğe bakma görevini eşinize ya da arkadaşına bırakın.  

Çerez Onayı