Bebek Resimleri: Profesyonel görünümlü bebek fotoğrafları çekmek

Bebek Resimleri: Profesyonel görünümlü bebek fotoğrafları çekmek

Yeni doğan bebeğinizin resimlerini çekmeye doyamayacaksınız, o kadar tatlıdır.

Doğum duyurularınız için profesyonel görünümlü resimler çekmek üzere bazı ipuçları:

  • O uyuyana kadar bekleyin, yeni doğanların daha kolay poz verebilir ve hemen hemen her koşulda uyuyabilirler

Bolca doğal ışık kullanın

  • Arka plana ve resim karesinde ne olduğuna dikkat edin
  • Yakın çekim yapın, uykudaki bir yeni doğan bebekten daha güzel hiçbir şey yoktur.
  • Mümkün olduğunca çok resim çekin, 50 çekimden belki biri mükemmel resim olacaktır

Büyüdükçe hareket eden duramadığını ve gülümsemeye pek istekli olmadığını göreceksiniz, ama sonunda aile albümünüz için o mükemmel resmi çektiğinizde bu beklemeye değecektir. Doğal görünen, harika bebek fotoğrafları için bazı fikirler:

Bebeğinizi doğal halinde yakalayın

Ona poz verdirmeyi boş verin: ne kadar uzun süre uğraşırsanız onu gülümsetme şansınız azalacaktır. Çocuğunuz göbek üstü zamanı matındayken ya da oyun oynarken hemen bir resmini çekin. Göz hizasında çekim için diz çökmek, oturmak veya yere yatmak da yararlıdır.

Gülümsemeye zorlamayın

Gülümseme ne kadar doğalsa fotoğraf da o kadar iyi olur. Bebeğinizin gülmesi için komik bir surat yapmayı deneyin. Daha büyük çocuklar için komik bir şey yapın veya onu güldüren bir şeyi hatırlatın

Resim çekmeye devam edin

Bebek fotoğrafçıları şunu yapmalıdır: mümkün olduğunca çok sayıda fotoğraf çekin. Bir mükemmel fotoğraf çekmeye çalışmak yerine, farklı açılardan birçok fotoğraf çekin. Resim çekilirken büyük ihtimalle hareket edecek, kımıldayacak ya da hapşıracaktır, bu yüzden ne kadar çok resim çekerseniz bir tanesinin uygun olma şansı artar

Obtüratör hızınızı ayarlayın

Yüksek bir obtüratör hızı bebeğiniz koşuyor, atlıyor, hareket ediyor ya da oyun oynuyor olsa bile, onun oynarken net bir görüntüsünü yakalamaya yardımcı olur. Obtüratör hızı ne kadar yüksekse görüntü o kadar az bulanık olur.

Başka hiç birini olmasa bile şu bu bebek fotoğrafçılığı ipucunu unutmayın: fotoğraflarınızı bastırın! Bir albümdeki resimler arasında dolaşmak onları kamera ekranında izlemekten çok daha fazla tatmin edici olacaktır. Pişman olmayacaksınız!

Bunları okudunuz mu: