Bir Bebek İsim Partisi Verme

Bir Bebek İsim Partisi Verme

Bir bebek sahibi olmak, sevdiklerinizle kutlama yapmak için sayısız neden anlamına gelir. Çiftler, gebeliği duyurma ve bebeklerinin kız mı erkek mi olacağını bildirmek için “cinsiyet belirtme” partileri verir. Aile bebeğin pratik ihtiyaçları için hazırlanmak ve bebeği topluluğa, arkadaşlara, akrabalara ve diğer kişilere tanıtmak için partiler verir.

Bebeğe isim verme partileri, bazı kültürlerde oldukça eski bir gelenek olup, modern anne ve babalar arasında da popülerlik kazanmaktadır. Bebeğinizin ismini sevdiklerinizle birlikte kutlamak, ailenizin ve arkadaşlarınızın bebeğin gelmesinden önce veya sonra heyecan duymaları için eğlenceli bir yol olabilir. Bir isim seçmiş olsanız bile, diğerlerinin önereceği isimleri duymak eğlenceli olabilir.

Kimi Davet Etmeli

Partinin ufak boyutlu olmasına çalışın. Örneğin 4 ila 10 kişi arasında bir grup, kaynaşacağınızı ve hep birlikte anlamlı bir etkileşim içinde olacağınızı gösterir.

Partiyi bebeğin gelişinden önce veriyorsanız, bebekle tek seferde tanışmaları için büyük bir grubu davet etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu bunaltıcı olabilir, bu nedenle misafir listenizi size en yakın kişilerle sınırlamayı ve bireysel ziyaretleri daha sonra gerçekleştirmeyi düşünün.

Ne Sunmalı

Kimse bu tür nadir bir partiden ne beklenmesi gerektiğini bilmeyeceğinden her tür yiyecek uygundur! Klasik parti sandviçleri, tuzlu atıştırmalıklar, cips ve soslar, pasta, kurabiye vs. yanı sıra ailenizin özellikle sevdiği herhangi bir yiyecek uygundur.

Tabii yaratıcılığınızı konuşturabilir ve harf şeklinde kurabiye ve krakerleri de menüye davet edebilirsiniz (bunlar çoğu mağazada hazır olarak satılır).

Partiyi grup yemeği şeklinde vermeyi düşünün. Misafirlere, ismini partiye gelince açıklayacakları, hayatlarındaki belirli bir kişiden ilham aldıkları bir yemeği getirmelerini söyleyin.

Ne Yapmalı

 • Bebek isim kitapları dağıtın ve isim web sitelerine erişim sağlayacak bir tablet veya dizüstü bilgisayar bulundurun
 • Büyük not defterleri ile yazı sehpaları hazırlayın (veya duvarlara dev kâğıtlar yapıştırın)
 • Misafirlerinize isim kriterlerinizi verin: Belirli ilk harfleri veya sesleri mi tercih ediyorsunuz? Listenizde belirli uluslardan isimler önemli bir yer tutuyor mu? Herkese bildirin.
 • Misafirler araştırma yapsın ve gruba favori ilk isim ve göbek adlarını sunsun. Şu noktalara odaklanmalarını söyleyin:
  • İsim hakkında sevdikleri noktalar (ebeveynlerin bilmedikleri özel bir neden var mı?)
  • İsmin anlamı
  • Bu isme sahip ünlüler olup olmadığı
  • İsmin popülerliği
 • İsimler için misafirlerin son fikirlerini alın (bunun kahkahalara yol açacağı garanti): Misafirlerin önerilerini fazla ciddiye almamaya çalışın!

Akılda Bulundurulması Gerekenler

İsimler kesinlikle göreceli (ve duygusal) bir konudur! Siz ve eşiniz zaten bir isim seçmişseniz, parti boyunca bunu kendinize saklayabilirsiniz.

Misafirlerinizin önerdiği isimlerin hiç biri favori isimlerinizden daha çok hoşunuza gitmezse, “Önerilerinizden ilham aldık fakat kendi seçtiğimiz isim en sevdiğimiz," diyebilirsiniz.

Bunları okudunuz mu: