A154

Bebek bezi bağlamanın temel ilkelerine dair edineceğiniz bilgiler sayesinde, bebeğinizi kuru, rahat, öğrenmeye, uyumaya veya oynamaya hazır olduğunu göreceksiniz!

  1. Kullanılmış bebek bezini çıkarın ve bebeğin cildini Prima Hassas Ciltler için Islak Havlu gibi nazik bir mendille temizleyebilirsiniz. Daima önden arkaya doğru silmelisiniz.

  2. Bebeği ayak bileklerinden dikkatlice tutarak kaldırın ve altına temiz bebek bezini kaydırarak koyun. Renkli işaretler önde, size dönük olmalıdır.

  3. Bebek bezini kapayın ve esnek etiketleri ne fazla sıkı ne de fazla gevşek olacak şekilde ayarlayın; bebek bezi ile bebeğin karnı arasına iki parmağınız rahatça sığabilmelidir.

En İyi İpuçları:

Bebeğinizin ilk kakası mekonyum adı verilen, yoğun kıvamlı, yeşilimsi, neredeyse zift benzeri bir madde olacaktır. Temizlemesi zor olabilir ancak nazik bebek mendilleri işinizi görecektir.

Bebeğinizin bezini sık sık kontrol etmenin, her kakadan ve her kısa uyku ya da beslemeden sonra değiştirilmesinin önemli olduğunu unutmayın.

Erkek bebeğinizin altını değiştirirken hassas bölgesini bebek bezi ya da kusmuk beziyle örtün, böylece sürpriz şekilde ıslatılmaktan kaçınırsınız.

Eğer sık sık sızıntı yaşamaya başlarsanız sıradaki bebek bezi bedenine geçmenizin vakti gelmiş demektir.