Bez nasıl değiştirilir

Günümüzde bebek bezleri daha emici ve bebeklerin vücutlarına daha uygun tasarlanmaktadır. Bu da hem bebek bakımı, hem de sık sık bez değiştirecek sizler için büyük kolaylık; yeter ki şu hususlara dikkat edin:

Bezin bebeğinizin yaşına değil kilosuna uygun olmasına özen gösterin. Yenidoğan bebekler için göbek bağı oyuntulu bezlerden kullanın ya da bezin o bölgesini katlayın ki göbek bağı hava alsın.

Altını değiştirirken gerekecek her şeyi önceden hazırlayın. Bu sayede altını değiştirirken sadece bebekle ilgilenebilir, bir şeyler aramak zorunda kalmazsınız.

Bebeği tek başına bırakmayın, bir eliniz mutlaka bebeğin üzerinde olsun.

Temizlenmesi gereken yerlerde ıslak mendil veya su kullanın. Günümüzde ıslak mendillerin çoğu alkol içermez ve en hassas ciltlere dahi zarar vermez. Gerekmedikçe sabun kullanmayın.

Pişikler için sık sık bez değiştirin ve pişik kremi kullanın. Doğrudan cildine ya da beze sürebilirsiniz.

Bezi değiştirmeden önce ve değiştirdikten sonra ellerinizi yıkayın veya ıslak mendil ile temizleyin.

Bebek bezi bağlamanın temel ilkelerine dair edineceğiniz bilgiler sayesinde, bebeğinizi kuru, rahat, öğrenmeye, uyumaya veya oynamaya hazır olduğunu göreceksiniz!

  1. Kullanılmış bebek bezini çıkarın ve bebeğin cildini Prima Hassas Ciltler için Islak Havlu gibi nazik bir mendille temizleyebilirsiniz. Daima önden arkaya doğru silmelisiniz.

  2. Bebeği ayak bileklerinden dikkatlice tutarak kaldırın ve altına temiz bebek bezini kaydırarak koyun. Renkli işaretler önde, size dönük olmalıdır.

  3. Bebek bezini kapayın ve esnek etiketleri ne fazla sıkı ne de fazla gevşek olacak şekilde ayarlayın; bebek bezi ile bebeğin karnı arasına iki parmağınız rahatça sığabilmelidir.

En İyi İpuçları:

Bebeğinizin ilk kakası mekonyum adı verilen, yoğun kıvamlı, yeşilimsi, neredeyse zift benzeri bir madde olacaktır. Temizlemesi zor olabilir ancak nazik bebek mendilleri işinizi görecektir.

Bebeğinizin bezini sık sık kontrol etmenin, her kakadan ve her kısa uyku ya da beslemeden sonra değiştirilmesinin önemli olduğunu unutmayın.

Erkek bebeğinizin altını değiştirirken hassas bölgesini bebek bezi ya da kusmuk beziyle örtün, böylece sürpriz şekilde ıslatılmaktan kaçınırsınız.

Eğer sık sık sızıntı yaşamaya başlarsanız sıradaki bebek bezi bedenine geçmenizin vakti gelmiş demektir.

Çerez Onayı