4 aylık bebeğiniz için aktiviteler

Bu birkaç ay içinde büyüyüp bu minik insana dönüşeceğini kim tahmin ederdi? Her gün gittikçe daha sosyalleşiyor ve oyun zamanı her an daha keyifli hale geliyor. İşte dört aylık çocuğunuzla oyun zamanını en iyi şekilde nasıl değerlendireceğinize dair birkaç ipucu.

Bir oyuncak verin

Çıngıraklı veya farklı sesler çıkaran bir oyuncak verin ve tuttuğu zamanki tepkisini izleyin. Farklı algıları öğrenmesine yardımcı olan oyuncaklar bir bebek için hem eğitici hem de büyüleyicidir. Oyuncağı alıp vermek, eğlenceli bir oyundur. Onunla oyuncak ve oyun hakkında konuşmak daha fazla kelime işitmesini sağlar.  Bir ya da iki ay önce ilk kez gülümsediği zamanı hatırlıyor musunuz? Şimdi çok daha iyisi, kıkırdamaya başlıyor!

Oyun oynayın

Köpükler, bebekler için büyüleyicidir. Bebeğinizin çevresinde köpükler yapın, inanılmaz eğlenecektir. Giydirirken “Bu Kimin Parmağı” oynayın. Gıdıklanmaya ve uyarılmaya bayılacaktır, bu aynı zamanda çoraplarını giydirmeye çalışırken harika bir şekilde dikkatini de dağıtacaktır!

Bir oyun buluşması ayarlayın

Yaklaşık aynı yaşlarda bebekleri olan birkaç anne arkadaşınızı neden davet etmiyorsunuz? Bebeklerinizi birkaç oyuncakla zemine koyun ve izleyin bakalım neler olacak. Bebeğinizin yeni arkadaşlarıyla takılmasını izlemeyi çok sevecek, arada belki kendiniz de birkaç arkadaş edineceksiniz. Bebeğinizle oyun oynamak ve eğlenceli ve aktif bir ortam yaratmak, ilk çocukluk gelişiminde çok önemlidir. Aktif bebeklerin mutlu, sağlıklı ve uyumlu olduğunu unutmayın. 

Çerez Onayı