Prima İle Hazırladığımız Bebek Çantasıyla Geziyoruz!

Uzman: Özge Lokmanhekim Yaz geldi, hava sıcak. Durum böyle olunca bütün gün küçük bir bebekle evde tıkılıp kalmanın imkanı yok. Ancak emziriyorsunuz ya da mama veriyorsunuz miniğe ve bebeğinizle dışarıda rahat edip edemeyeceğinizden de emin değilsiniz. İşte bebek bakım çantası hazırlarken işinizi kolaylaştıracak listemiz:

1) Çantanızda bebeğiniz için yedek kıyafet ve ayakkabı bulunsun. Hem emerken, biberon içerken üstü kirlenebilir hem de bu sıcak havalarda terleyebilir.

2) Klimalı ya da rüzgarlı ortamlar için tülbent ve ince battaniyeler can kurtarıcı olacaktır. Büyük tülbentleri aynı zamanda emzirme örtüsü olarak da kullanabilirsiniz.

3) Emziriyorsanız kendiniz için yedek iç çamaşırı ve tişört ile göğüs ucu kremi ve göğüs kalkanlarını da çantanıza ekleyin.

4) Bebeğiniz mama içiyorsa biberon, mamayı koyduğunuz ölçü kabını ve eğer kullanıyorsanız mini termoslarda sıcak suyu ve önlüğünüzü  de çantanıza koyun. Emzik kullanıyorsanız 1-2 adet emziğe de çantanızda yer açın.

5) Islak mendil çantamızın olmazsa olmazlarından. Bebeğimizin elini, ayağını silmek için, altını değiştirirken ya da yere düşen oyuncağı silerken hep lazım.

6) Dışarıda alt değiştirmeniz gerekebilir. Bu nedenle alt açma örtüsü, Prima bebek bezi (uzun süre sokakta kalma ihtimalinizi düşünerek 3-4 adet bez alın yanınıza) ve ıslak mendili de çantanıza koyun.

7) Bebek bakım ürünleri, güneş kremi ve bebek şapkasını da unutmayın.

8) Elbette miniği oyalamak için birkaç oyuncak ve renkli kitaplara da ihtiyacınız olacak.

9) Güneş ışınlarının dik geldiği 11.00-16.00 saatleri arasında açık alanlarda olmaktan uzak durun, bol bol su için – içiyorsa bebeğinize de içirin – ve kendinize de güneş koruyucu krem sürmeyi unutmayın.

Keyifli gezmeler!

Çerez Onayı