Bebekler yürürken: Bebeğinizin ilk adımları

İlk doğum günleri yaklaşırken çoğu bebek ilk adımlarını atar ve bebeklikten çocukluğa geçiş yapar. Bu bağımsız hareket becerisi, çocuğunuz için yepyeni dünyaların kapısını açar.

Yürümeden önce uyanma

Çocuğunuzun ilk adımlarını atmadan hemen önceki dönem, sizin için çok da eğlenceli olmayabilir. Yürümeden hemen önce çocuklar genellikle gece yaklaşık her dört saatte bir uyanırlar. Rutindeki bu bozulma, sizin moralinizin bozmasın – çocuğunuzun hazırlandığı büyük başarı, buna değer dedirtecektir. Benzer şekilde uzaklaştığınız anda bağırmaya başlarsa da şaşırmayın ya da sinirlenmeyin. Ayakları üzerinde durmaya çalışan o. Tüm bu türbülansın nedeni, çocuğunuzun bağımsızlık kazanma yönündeki yeni hedefidir.

Buradan yürüyün

Çocuğunuzun nasıl yürüdüğü, kişiliği hakkında size çok şey söyleyecektir. Dikkatli ve tedbirli mi? Biraz cesur ve dikkatsiz mi? Nasıl yaparsa yapsın ayağa kalktığı anda artık işiniz iş! Bu başarının getirdiği keyif, gün doğumundan gün batımına kadar onu hareket halinde tutacak ve siz de yetişmeye çalışırken koşturup duracaksınız. Bir eğimde veya çim gibi farklı bir yüzeyde yürümeye çalışmasını izleyin. Her ikiniz içinde yepyeni ve heyecanlı bir süreç.

Bilginiz olsun:

Çocuğunuz dışarıda veya bozuk bir yüzeyde yürürken basit, yumuşak ayakkabılara ihtiyaç duyacaktır. Diğer durumlarda çıplak ayak en iyisidir.

Çerez Onayı