Yürümeye Başlayan Çocuk İçin Dengeli Vejetaryen Diyet | Prima

Çocukların resim yapmaları ve farklı malzemeleri kullanarak ilk sanat ürünlerini oluşturmaları hem yaratıcılıklarını hem de gelişimlerini olumlu yönde destekler. Çocuğunuzun resimlerini, çizimlerini veya oluşturduğu ürünlerini bir kutuda saklamak yerine yaratıcı sergileme önerilerimizi evinizde uygulamayı deneyebilirsiniz.

İşte bunlardan bazıları:

Koridor sergisi

Çocuğunuzun eserlerini koridorunuzda sergileyebilirsiniz. Dilerseniz aynı model veya farklı renkte çerçeveler kullanarak duvarınızda keyif veren bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca, çerçeve kullanmak yerine çocuğunuzun ürünlerini renkli bantlar kullanarak duvara yapıştırmayı düşünebilirsiniz.

Resim defteri

Çocuğunuzun resim defterinin kapağına belirgin bir şekilde adını yazabilir; ayrıca, onun tercih ettiği süslemeleri ve yapışkanları kullanarak albüm kapağına benzer bir görünüm elde edebilirsiniz. Resim defterini salonda sehpanın üzerine koyabilir, böylece çocuğunuzun gelen misafirlere eserlerini göstermesine fırsat verebilirsiniz.

Yorgan

Çocuğunuzun sanat eserlerinin fotoğraflarını çekip bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Bunların arasından bazılarını seçip kumaşlara bastırdıktan sonra bu kumaşları birbirine dikerek (veya diktirerek) bir yorgan haline getirebilirsiniz. Çocuğunuzun bu yorganı yıllarca severek kullanacağından şüpheniz olmasın!

Çamaşır ipi

Çocuğunuzun odasının bir duvarından diğerine iki adet çıkarılabilir kanca takmayı deneyin. Bunların arasına bir çamaşır ipi gerdikten sonra mandalları kullanarak çocuğunuzun resimlerini bu ipe asabilirsiniz. Zaman içinde resimlerini değiştirerek çocuğunuzun diğer resimlerine de ip üzerinde sergilenme şansı verebilirsiniz.

Servis altlıkları

Temizlenmesi kolay servis ve bardak altlıkları yapmak için çocuğunuzun yaptığı resimleri PVC ile kaplamayı deneyin. Bu altlıkların evde kullanılması çocuğunuzun hoşuna gidecek ve ona sanatsal çalışmalarına devam etme motivasyonu verecektir.

Takvim

Bu önerimiz tek bir eserde çocuğunuzun 12 resmini kullanmanın yaratıcı yollarından biridir. Tek yapmanız gereken, çocuğunuzun resimlerini bir tarayıcıda taratmak ve daha sonra internetteki bir fotoğraf servisine yüklemektir. Oluşturduğunuz bu takvim, özellikle büyükanneler ve büyükbabalar için anlamlı bir hediye olacaktır.

Çerez Onayı