Bebek koruma: Aktif bebek güvenlik ipuçları

Hiçbir şey bir ebeveynin dikkatli gözünün yerini almasa bile bu 7 temel ipucu, bebeğiniz emeklemeye başladığında sizin ve evinizin hazır olmasını sağlayacaktır.

1. Bebeğinizin seviyesine inin (Gerçekten!)

Evde emeklemek, bebeğinizin eli altındaki eşyaları tam olarak görmenize yardımcı olur. Örneğin çalışma masanızın altına emeklemek, o nadiren kullandığınız prizin örtülmesi gerektiğini hatırlatabilir.

2. Merdivenleri bloke edin

Evinizde merdiven varsa merdivenlerin hem üst hem de alt kısmına güvenlik korkulukları yerleştirmeniz gerekecektir. Batırarak takılan korkuluk kullanıyorsanız yeterli ağırlığa sahip bir bebek potansiyel olarak bunu yerinden oynatabilir. Duvara monte korkuluklar daha güvenli bir seçenektir.

3. Kabloları azaltın

Bebek monitörleri ve telefonlar dahil kablosu olan her şeyin erişilemeyecek yerlerde olduğundan emin olun. Ayrıca kordonu olmayan perdelere yatırım yapmak da akıllıca bir fikirdir.

4. Büyük, ağır eşyaları sabitleyin

Bebeğiniz emeklemeye başladığında eşyalara tutunarak kendini yukarı çekmeye çalışacaktır. Televizyon ve kitaplık gibi eşyaların duvara veya zemine sabitlendiğinden emin olun.

5. Potansiyel tehlikelerin olduğu odaları kilitleyin

Garaj, bodrum, banyo, egzersiz odası ve ev-ofisin hepsi, içindekilerin bebeğiniz için tehlikeli olabileceği odalardır. Temizlik malzemesi içeren tüm dolaplar, boya, ağır alet, ağırlık, küçük parça veya herhangi bir türde kimyasal madde kilitlenmeli ve erişilemeyecek bir yere yerleştirilmelidir.

6. Tüm kenarları ve prizleri bebek açısından zararsız duruma getirin

Mobilyalardaki tüm keskin kenarlar tamponlanmalı ve tüm elektrik prizleri, priz kapakları ile örtülmelidir.

7. Güvenli yürümeyi öğretin

Bebeğiniz yürümeye başladığında merdivenlerden çıkma ve inme alıştırması yapın, daima tırabzanı tutması gerektiğini gösterin. Kayıp düşmesine neden olabilecek küçük halıları kaldırın.

Çerez Onayı