Çocuklarla dışarıda yemek yeme

Bebeğimiz bir yaşından biraz büyükken, eşim ve ben ailecek hamilelik öncesinde gittiğimiz restoranlar arasındaki bir favori restorana gitmek için tam zamanı olduğuna karar verdik. Kişisel olarak ben, bebeği kendi akışına bırakıp ne olacağını takip edecek biriyim ama eşim, kızımız bir kriz yaşayacak ve çok utanacağız diye çok endişeliydi.

Önce Yorulma, Sonra İki Katı Utanma

İlk dışarı çıkışımız, eşimin de korktuğu gibi tam bir felaketti. Kötü gidebilecek olası her şey yaşandı. Tekrar denemek için cesaretimizi toplamamız bir buçuk ayımızı aldı. Ve denedik, ama bu sefer bir planımız vardı (tavsiyelerimiz için aşağıdakileri okuyun).

Doğal olarak eşim de ben de bir sonraki heyecanlı dışarıda yemek yeme maceramız için biraz gergindik. Hiç şaşırtmayarak, kızımız bir bardak suyu devirdi ve garsonun büyük bir kararsızlıkla getirdiği boya kalemlerinin bir tanesinden büyük bir ısırık aldı. Ama her şeye rağmen, yakınımızdaki masada oturan bir çiftin çocuğumuzun iyi davranışlarını övmesiyle, dikkatle yaptığımız planın karşılığını aldığımızı anladık.

Nereye Gideceğimize Karar Vermek

Bebeğinizin bu tarz ortamları sevdiğini bilmiyorsanız, kalabalık, çok sesli yerlerden uzak durun.

Gitmeden önce restoranın bebekler için uygun olup olmadığını ve yeterli sayıda mama sandalyesi var mı diye kontrol etmek için öncesinde arayın.

Sade tutun. Kırmızı pelerinler boğalar için neyse, beyaz masa örtüleri ve kristal içecek bardakları da bebeğiniz için aynı şeydir.

Restoranda

Çıkışa yakın oturun. Mutsuz bir bebeği restorandan hızlıca çıkartmanız gerekebilir.

Eğer bebeğiniz sizinle birlikte yiyorsa onun yemeğini ve bir (ya da iki) tanesinin yere düşmesi ihtimali olduğu için yanınıza fazladan kaşık almayı unutmayın.

Eğer bebeğiniz yürüyorsa, diğer masadaki insanların masasına gidilmesinden rahatsız olmadığından tam anlamıyla emin olmadan başka masalara gitmesine izin vermeyin. Size tatlı gelebilir ama diğerleri için rahatsız edici olabilir. Aynı zamanda, gezen (ve emekleyen) bebekler, servis görevlileri için takılma tehlikesine sebep olabilir.

Eğer bebeğinizi kucağınızda tutuyorsanız, çok ama çok dikkatli olun. Bebekler restoranlar hakkında altıncı hisle doğar. En sıcak, en keskin ve döküldüğünde en büyük dağınıklığı yaratacak şeyler neyse ona saldırırlar.

Restoran çalışanlarının genelde bebeğinizi eğlendirmek için zamanı olmayacaktır. Çalışanların yapması gereken birçok diğer şey vardır.

Eğer aniden ve erken ayrılmanız gerekirse utanmayın. Bebekler ağlayabilir, ağlama krizi geçirebilir ya da hastalanabilirler.

Bebeğinizin uyku saatinde evde olmaya çalışın. Yeni bir yerde bulunmak yeteri kadar stresli olabilir.

Çerez Onayı