A78

Çocuğunuz 10 yaşına gelinceye kadar dışarıda yemekleri atlamayı mı düşünüyorsunuz? Ama aslında yeni bebeğinizle bir restorana gitmek gayet yapılabilir, hatta eğlenceli bir şeydir. Eğlenceli bir ailece yemek deneyimi için tek yapmanız gereken biraz hazırlıkla  olmazsa olmazları yanınıza almanız. 

Araştırmanızı yapın

Muhtemelen bebeğinizle birlikte resmi, şık bir restorana yemeğe gitmek istemezsiniz. Civarda rahat olan (ama çok gürültülü olmayan) ve müşteri arasında bebeklerin de olduğu bir yer arayın.

Mama sandalyesi hijyeni

Tüm yemeği yeni bebeğinizin toplayabileceği mikroplardan endişelenerek geçirmek yerine yanınızda bol miktarda bebek mendili getirin.

Ekstra yiyecek getirin

Erkenden besleyin, küçük bir bebek tüm yenmek boyunca belki de uyur! Biraz daha büyük bir çocuğunuz varsa elinizin altında kraker gibi atıştırmalıklar bulundurun, böylece yemeği beklerken sakinleştirebilirsiniz.

Küçük oyuncaklar

Bir bebek kitabı, yumuşak bir hayvan ya da plastik oyuncak, çok fazla gürültü yapmadan masaya vurulabilecek harika birer seçenektir.

Önlükler ve bebeklere dayanıklı çatal-bıçak

Silinebilir veya tek kullanımlık önlükler, kolayca temizlenir. Önlük yeniden kullanılabilir türdeyse yemekten sonra plastik bir torbada saklamayı düşünün. Olur da çocuğunuz restoranın tabaklarını masadan atma dürtüsüne kapılırsa diye bebek kaşığı ve kâsesi taşımak da akıllıca bir fikirdir.

Beklenmeyenleri bekleyin

Hazırlıklı olmak iyidir ama her zaman da öfke nöbetlerini veya ağlama krizlerini tahmin edemeyebilirsiniz. Bir süreliğine dışarı çıkmaya veya yeni bebeğiniz evde yemek yemeye karar verirse hesabı erkenden istemeye hazırlıklı olun.

Bebeğinizle ne kadar çok restorana giderseniz evden uzakta yemek sırasında ihtiyaçlarını tahmin etme konusunda daha çok alıştırma yapma fırsatınız olur.