Çocukların Doğum günü Partilerinde Mutlu ve Güvenli Olması | Prima

Çocuğunuzun bu en mutlu gününde isteyebileceğiniz en son şey herkesin moralini alt üst eden büyük bir öfke nöbetidir. Dikkatli ve güvenli planlama, çocuğunuzun doğum günü partisinin gülümsemelerle geçmesini sağlar. İşte endişelerinizi ortadan kaldıracak muhteşem bir doğum günü partisi için beş ipucu.

1. Bol Bol Eğlenin

Bunun (her ne kadar yardımı olsa da) her yarım saatte planlanmış yeni bir oyun olması gerekmez, yapacak çok şey olmasına dikkat edin, yeter. Pastel boya, kâğıt, kil ve araba ve bebekler gibi küçük oyuncak tarzında çocukların seveceği aktiviteler sunun. Unutmayın: Küçük çocukların ilgi süresi kısadır, bu nedenle çeşitli eğlencelikler sunmak onları oyalar. 

Çok fazla aktivite olması kötü bir şey değildir—yalnızca işleri güvenli tutmak için bir sonraki adımımızı takip etmeyi unutmayın.

2. Diğer Yetişkinlerin Yardımına Başvurun

Günün sorunsuz geçmesi için yakın arkadaş ve aile üyelerinin yardımına başvurun. Her oyun alanını gözlemleyebilmek adına yetişkinleri görevlendirin ve bir kişiye de çocukları sayma işini verin. Ne kadar yardım alırsanız o kadar iyi! 

3. Cesaret Vermeye Devam

İlgisiz ve bazı aktivitelere katılmaya gönülsüz çocuklara dikkat edin. Onları oynamaya teşvik edin, hatta birkaç çocuğa size yardım etmesini söyleyin. Sıcak ve sevecen bir ortam yaratmak, aynı zamanda morallerin yüksek, nöbetlerin az oranda (mümkünse sıfırda!) tutulmasındaki ana ipucudur.

4. Çeşitli Atıştırmalık ve İçecekler Sunun

Burada yemek seçenleri de düşünün! Ebeveynlere partiden önce çocuklarının gıda alerjisi olup olmadığını sorun. Bu davetiyeye küçük bir satır eklemek kadar basit bir şekilde yapılabilir. 

Sağlıklı yiyecek ve içecek çeşitleri bulunduğundan—ve bunların tükenme tehlikesi olmadığından emin olun! 

Alanı Çocuk İçin Güvenli Hale Getirin

Tüm çocuklar gelmeden, evinizi veya parti mekânını iyice süpürmeyi unutmayın. Küçük veya tehlikeli objelerin yüzeylerde durmak yerine kaldırıldığından emin olun. —Bozuk paralar veya tükenmez kalem kapakları— gibi her türlü küçük obje ciddi boğulma riski içerir. 

Parti açık havada yapılıyorsa, alçak dallara veya küçük bir çocuğun karşılaşabileceği tehlikelere dikkat edin.

Çerez Onayı