Bebek Cinsiyetinin Tahmini İçin Eğlenceli Yöntemler | Prima

Ultrasonun bilimsel açıdan erkek mi kız mı beklediğinizi size bildirecek tek yöntem olmasına rağmen bu durum kadınların yeni bebeğin cinsiyetini belirlemek için her türlü yola başvurmalarını engellememiş.

Bu yöntemler bilimsel olmasa da, gebeliğin erken dönemlerinde olan anne adayları için eğlenceli olabilir. Arkadaşlarınızla veya bir doğum öncesi partide oynayabileceğiniz eğlenceli bir oyun olarak bebeğinizin ismine karar vermenize bile neden olabilir!

Sayı Testleri

Modern bilim kadar olmasa da, bu eski Çin tıbbı metodu, yeni bebeğin cinsiyetini belirlemek için matematiksel yollara başvuruyor. Modern ultrasonlardan en az altı yüz yıl daha eski olan bu yöntemde, Çin'in cinsiyet belirleme takvimi, yeni annenin yaşını gebe kalma ayıyla karşılaştırıyor. Kadınlar bu takvimi, pembe veya mavi bir çocuk odasında karar kılmadan önce hangi ay gebe kalmak istediklerini belirlemek için bile kullanmışlar.

Yön Testleri

İpliğe bir yüzük geçirin ve karnınızın üzerinde sallandırın. Herkese dikkatle izlemelerini söyleyin. Daire çizen bir yüzük kızınız, ileri ve geri sallanan bir yüzük ise oğlunuz olacağı anlamına gelirmiş.

Görünüm Testleri

Sayısız yönteme göre bebeğin cinsiyeti, anne adayının karnının şekline göre tahmin edilir. Karnınız yüksekse erkek, düşükse kız bebeğiniz olacak demektir. Karnınız basketbol şeklindeyse kız, karpuz biçimindeyse erkek.

Bunlardan hiç biri işe yaramazda, doktorun vereceği bilgiden sonra en iyi yöntem annenin hislerine güvenmek olabilir. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, bebeklerinin cinsiyeti hakkında hislere kapılan kadınların yüzde 70 oranında doğru tahminde bulunduğu gözlemlenmiş. Yani yeni bir bebek için hazırlanırken kendinize güvenin!

Bebeğinizin cinsiyetini önceden öğrenmek bir zorunluluk değildir, ama size bebeğinizin ismini seçmenizde ya da doğum öncesi partisi düzenlemek istiyorsanız bir tema belirlemenizde yardımcı olabilir. Elbette, bebeğinizin cinsiyetini önceden bilmiyorsanız, bunu doğum sonrasında öğrenmek de güzel bir sürpriz olacaktır.

Çerez Onayı