Bebek Malzemeleri: Gerekli malzemelerin listesi

Bebeğiniz için gerekli malzemeleri edinip bir araya getirmek göz korkutucu bir iş olabilir, özellikle de ilk kez anne oluyorsanız. Bu noktaya geldiğinizde, epeyce tavsiyeye ihtiyacınız duyuyor olacaksınız, işte aşağıda verdiğimiz basit liste de alacağınız olmazsa olmaz bebek malzemeleri için ilk başvuru kaynağınız olabilir.

Eğer doğum öncesinde bir hoşgeldin bebek partisi yapmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki malzemelerden birkaçını baby registry'nize koymayı düşünebilirsiniz.

Yeni bebeğiniz için gerekli eşyalar:

Beşik

Bebeğiniz büyüdükçe bir beşiğe ihtiyaç duyacaktır. İşte doğru beşiği seçmek için bazı öneriler:

  • Beşiğin tırabzan aralıklarının 6-7 cm'den az olmasına ve hiçbirinin eksik veya kırık olmamasına dikkat edin.

  • Yatağın sert ve çerçeveye iyice oturmuş olması da önemlidir (yatak ve tahtalar arasına iki parmaktan fazlası sığmamalı).

Bebek Monitörü

Bunlar fiyat ve tür olarak değişiklik gösterir. Pek çok anne, uyuyan bebeğini kontrol edebilmek için videolu bir monitörü tercih eder.

Araç koltuğu

Yenidoğanlar ve küçük bebekler için özel tasarlanmış bir bebek koltuğu veya küçük bebekler için olan ve daha sonra daha büyük bir bebeğin kullanımı için dönüştürülebilen bir koltuk alabilirsiniz.

Alt değiştirme masası

Bu masayı pencere ve kaloriferlerden uzak tutun. Emniyet kayışlarını kullanın ve yeterli sayıda bez ve ıslak mendil gibi alt değiştirme eşyalarının kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde olduğundan emin olun.

Bez Çantası

Bebeğinizle dışarı çıkma konusunda biraz pratiğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Gerekli eşyalarla dolu bir bez çantası, işinizi çabuklaştıracaktır.

Kanguru

Kanguru bebeğinizi göğsünüze yakın olarak taşımanıza ve onunla yakın temasta kalırken de işlerinizi halledebilmenize izin verir. Bebeğinizin başı için iyi bir destek sağlamasına dikkat edin.

Bebek arabası

Arkaya yatan bebek modelinden daha büyük bebeklere uygun dik konuma getirilebilecek bir bebek arabası tercih edin. Geniş bir alt kısım, sıkıca kilitlenen mekanizma ve bebeğinizin emniyeti için gereken kayışlar olmazsa olmaz özellikler arasındadır.

Biberon mu emzirme mi İster emzirmeyi, ister mamayı tercih edin, Baba ile beslenme saatlerini paylaşmak için elinizin altında bir kaç biberon bulunsun. Yenidoğanlar genellikle yaklaşık 113, daha büyük bebekler ise 126 gramlık biberonlar kullanır.

Ana Kucağı

Siz başka bir işle uğraşırken bebeğinizi oturtabileceğiniz güvenli bir yer olması çok önemlidir. Dolu bir bebek koltuğunu asla yüksek bir yüzeye koymamayı unutmayın.

Bebek salıncağı

Güvenli, tanınmış bir markanın salıncağını satın almayı, kurulum talimatlarını dikkatle uygulamayı ve her zaman emniyet kayışlarını bağlamayı unutmayın.

Bebek Küveti

Bebeğinizi göbek bağı düştükten sonra yıkayabilirsiniz. Küçük bir plastik küvet veya lavabo ve gerekli eşyaları koyabileceğiniz güvenli bir yüzeye ihtiyacınız var.

Termometre

Dijital termometreler, okunması en kolay ancak daha pahalı olanlardır. Bebeğiniz 3 aylık olduktan sonra kulak termometresi kullanabilirsiniz.

Doğum Öncesi Partiniz için bir hediye listesi hazırlıyorsanız, son kararınızı vermeden önce internette araştırma yapmaya zaman ayırın.

Her ebeveyn ve bebeğin farklı olduğunu unutmayın, size uygun olan şeyleri seçmek için acele etmeyin.

Çerez Onayı