Bebek odası temaları ve dekorasyonları

Bebek Odası İçin Tema Fikirleri

Sıcak bir bebek odası hazırlamanın en kolay yolu ne mi? Bir tema seçin ve işe oradan başlayın. Bebek odası fikirlerimiz size bir kaç seçenek sunabilir:

Modern:

Yalın, minimalist bir alan, şık bir bebek odası demektir. Görsel açıdan ilginç öğeler eklemek için duvarlara biraz renk veya parlak aksesuarlar katın.

Kız bebek:

İstediğiniz kızlara özgü bir bebek odasıysa, tamamen pembe bir temaya alternatif olarak çiçekli desenleri deneyin.

Erkek bebek:

Deniz teması erkek bebek odaları için popüler bir seçim haline geldi  ve geleneksel mavi rengi modern bir biçimde kullanmak için idealdir.

Doğal güzellik:

Doğa temalı bir çocuk odası son derece huzur vericidir. Fakat dekoru basit tutun: toprağımsı bir badana rengi ve stratejik olarak yerleştirilmiş resimler, yastıklar ve örtüler, huzurlu bir ortam yaratma konusunda çok işe yarayacaktır.

Hayvan dostlarımız:

Alt değiştirme masasının üzerine (bebeğin ulaşamayacağı yükseklikte) hareketli oyuncak hayvanlar koyun. Bebeğinizin altını değiştirirken hayvanların adlarını söyleyin.

Alfabenin ilk harfi A:

Alfabe teması, yeni bebeğinizin odasına eğitimsel bir element katar. Bebeğinizin duvarları için farklı boyutlardaki harfleri çerçeveleterek alfabe sanatına orijinal bir yorum katın. Alfabeyi sayarken harfleri işaret edebilirsiniz.

Puanlı bir dekor:

İddiasız fakat eğlenceli bir desen isterseniz, puanlar iyi bir seçenektir. Bunları minimum düzeyde tutabilir (mesela yalnızca yatağında) veya dört duvarın tamamını puanlarla kaplayabilirsiniz!

Renk cümbüşü:

Geleneksel pembe veya mavinin yerine odada farklı bir renk veya renk gruplarına odaklanmayı tercih edin. Açık sarı ve yeşil tonları popüler seçenekler arasındadır.

Masal/çizgi film kahramanları:

Favori kitap veya çizgi filminizden ilham alın. Şirin seçeneklerden biri de Şirinler. Yatak takımından duvar dekoruna dek, bebeğinizin odası için Şirinlerin olduğu pek çok aksesuar bulabilirsiniz.

Doğa dostu:

Sürdürülebilir maddeler ve süreçler ile imal edilen mobilya ve yatak takımları seçerek gezegenimizi düşündüğünüzü gösterebilirsiniz. Bebeğiniz bir gün size teşekkür edecektir!

Dekorasyon işi size göre değilse bile endişelenmeyin – bebek odasında gerçekten gerek olan tek şey güvenli bir beşik ve SİZSİNİZ!

Dışarıdan katkı:

Eğer bir doğum öncesi partisi düzenliyorsanız, bebek odanız için ihtiyacınız olacak eşyaları baby registry'nize koyabilirsiniz, bu şekilde aileniz ve arkadaşlarınız da bebeğinizin odasına kişisel dokunuşlarını eklemiş olurlar. Diğer güzel bir fikir de, bebek odanız için düşündüğünüz temayı doğum öncesi partisinin de teması olarak kullanmak olabilir.

Çerez Onayı