Çocuğunuza aile fertlerinin adlarını verirken dikkat edilmesi gerekenler

Çocuğunuza aile fertlerinin adlarını verirken dikkat edilmesi gerekenler

Bebeğinize ailenizden birinin adını koymak her zaman bir sevgi ve saygı belirtisidir. Ama biraz sorun da çıkarabilir! Adları aile ağacınızdan almadan önce dikkate almanız gereken birkaç şeye göz atın!

Bitiremiyorsanız Başlamayın

Büyükbabanızın adı George’du ve onu çok seviyordunuz ve George çok güçlü bir isim. İlk doğan oğlunuzun adını George koyacağınız belliydi. Ama sonra ikinci bebeğiniz yolda ve ona diğer dedenizin adı olan Leslie adını koyma konusunda biraz tereddüdünüz var.

Büyük oğlunuzun arkasında böyle büyük bir geçmiş olan bir adı varken küçük oğlunuzun sadece hoşunuza giden bir adla yetinmesini istemiyorsunuz. Bu yüzden, ya ikinci oğlunuz için eşit derecede anlamlı bir ad bulmanız ya da en baştan o aile adını yeniden kullanma konusunu gözden geçirmeniz gerekir.

Kimseyi Dışta Bırakmayın

Çocuğunuza hala yaşayan birinin adını verecekseniz, birilerini dışlamadığınız sürece bunda bir sorun yoktur. Çok eskiden ölmüş akrabalar göz ardı edildikleri için şikâyet edemez, ama bebeklerinize kardeşlerinizin adlarını koymaya başlarsanız, ya kardeşlerinizin sayısı yetmez ya da bebeklerin sayısı.

Anlamlı Olsun

Bir ad için bir arka plan öyküsü oldukça güçlü olabilir. Bir çocuğun adının bir hikâyesi varsa, bu onu o kişiye benzemeye ve onun iyi niteliklerine sahip olmaya için motive edebilir. O kişi hala yaşıyorsa, neden onun adını kullanmak istediğinizi söyleyin ve izin isteyin. Onu onurlandırmanız ve mirasını devam ettirmeniz dokunaklı bir an olabilir.

Kendi İşinizi Kendiniz Görün

Ailenizde uzun süredir devam eden bir ad koyma geleneği olsa bile, ona uymak zorunda değilsiniz. Bu sizin bebeğinizdir ve o bebek hayatının geri kalanında (büyük ihtimalle) bu ismi taşıyacaktır. Bu nedenle, kesinlikle aile isimlerini düşünebilirsiniz, ama sonuçta yeni mutluluk kaynağınız için en uygun olana sizin karar vermeniz gerekir.

Bunları okudunuz mu:

Bebek bezi

Prima Aktif Bebek

Yeni Prima Aktif Bebek ile bebeklerin altı çiş yokmuş gibi kuru, bez yokmuş gibi rahat!