A161

İki aydan sonra artık bebeğinizle belirli bir düzene oturmaya başlıyorsunuz. Bebeğiniz bu erken çocukluk gelişme evrelerinde, sizinle daha fazla oyun ve etkileşim için hazır olacaktır.

Göbek üstü zamanı

Bebeğinizin göbeğinin üstünde geçirdiği zaman, sırt ve boyun kaslarını güçlendirecektir. Bebeğinizi yerdeki bir battaniyede göbek üstü yatacak şekilde yerleştirin. Onu kollarının üzerine koyun ve yüzünün yakınında herhangi bir battaniye veya oyuncak olmamasına dikkat edin. Şimdi onun başını kaldırmaya ve iki yana çevirmeye çalışmasını izleyin. Her gün bir kaç defa üç ila beş dakikalık bloklar halinde başlayın ve her göbek üstü zamanı için olan süreyi git gide artırın.

Gülümseyin!

Bu evrede, bebeğiniz sosyal bir gülümseme alışkanlığı edinebilir, bu da her ebeveyn için dev bir dönüm noktasıdır. Onu kucağınıza oturtun, onunla konuşun ve ona gülümseyin. Yalnızca sesiniz ve yüzünüzdeki bakış ile eğlenecek ve ilgilenecektir.

Birlikte okuyun

Artık bir uyku zamanı masalı okuma zamanı geldi. Eğlenceli aktiviteler ile dolu uzun bir günün ardından, bir masal bebeğinizin bir kaç dakikada rüya âlemine dalmasını sağlayacaktır!